To już przesądzone - mieszkańcy ulicy Piłsudskiego i Sienkiewicza zablokują drogę krajową nr 8. Będą chodzić po pasach na ulicy Lipowej lub Piłsudskiego, tak, by utrudnienia były odczuwalne dla ruchu tranzytowego, a jak ...

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
To już przesądzone - mieszkańcy ulicy Piłsudskiego i Sienkiewicza zablokują drogę krajową nr 8. Będą chodzić po pasach na ulicy Lipowej lub Piłsudskiego, tak, by utrudnienia były odczuwalne dla ruchu tranzytowego, a jak najmniej wpłynęły na sytuację w samym mieście.

Protest mieszkańców to reakcja na decyzję Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Łodzi, która oznajmiła, że w tym roku można zapomnieć o budowie północnej obwodnicy Bełchatowa, przejmującej ruch tranzytowy z miasta. Powód to z jednej strony brak pieniędzy, z drugiej - niezakończone wywłaszczenia.

- W domach pękają ściany, drżą szyby, a nikt sobie nic z tego nie robi - skarży się Kazimiera Skawińska, jedna z inicjatorek protestu. - Mam tu pisma z 2006 roku od dzisiejszego szefa GDDKiA. Wynika z nich, że budowa już dawno powinna się rozpocząć. Jak teraz mamy wierzyć w jakiekolwiek zapewnienia?

Mieszkańcy szukali pomocy u Marka Chrzanowskiego, prezydenta Bełchatowa. Na spotkaniu poświęconym przyszłości obwodnicy ustalono, że bez blokady się nie obejdzie.

- Trzeba dać wyraźny sygnał, że Bełchatów nie może być dłużej lekceważony - mówi Marek Chrzanowski. - Jedynym sposobem, żeby ktoś wreszcie zwrócił na to uwagę, jest działanie, a nie spotkania i wysyłanie kolejnych pism.

To działanie to właśnie blokada. Protest ma być legalny. Będzie tak zorganizowany, by jego organizatorzy nie byli później ścigani. Dopiero potem do Bełchatowa na rozmowy zostaną zaproszeni przedstawiciele GDDKiA z Łodzi i Warszawy oraz parlamentarzyści.

Wiadomości Łódź, Wydarzenia Łódź

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!