Nabór do szkół w Bełchatowie

(© Archiwum)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Niespodziewanie udany nabór do szkół w Bełchatowie. W szkołach ponadgimnazjalnych prowadzonych przez starostwo ruszy od września o pięć klas więcej, niż zakładano jeszcze kilka miesięcy temu.

Udany nabór do szkół w Bełchatowie spowodował, że utworzonych zostanie w szkołach ponadgimnazjalnych o pięć klas więcej niż planowano.

- Nasze szkoły zaplanowały utworzenie w nowym roku szkolnym 30 oddziałów - mówi Marek Jasiński, wicestarosta. - Jednak dzięki dobrej promocji naszych placówek, zgłosiło się więcej chętnych.
W sumie od września do pierwszych klas w powiatowych szkołach uczęszczać będzie 1050 uczniów, to oznacza, że powstanie aż 35 oddziałów.

Dodatkowe klasy utworzone zostaną w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 (klasa policyjna) oraz w II Liceum Ogólnokształcącym (klasa z rozszerzoną biologią, chemią i fizyką). Na nowe oddziały będą mogły sobie pozwolić także technikum eko-nomiczno-hotelarskie w ZSP nr 4 (specjalność technik geodeta i technik organizacji reklamy) oraz technikum żywienia i usług gastronomicznych (także ZSP nr 4). Z kolei w ZSP nr 3 dodatkowe miejsca stworzą w technikum energetycznym.

Komentarze (5)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Babina z Bełchatowa (gość)

Poszłam, pytałam, ale nie chce powiedzieć, a ja musze wiedzieć kto miastową kasą rządzi

abra kadabra (gość)

Otwórzcie lepiej zawodówki... Rzesza wypindrzonej młodzieży z myślą, że po liceum i studiach dostanie prace z kierunku. Zacznijcie trzeźwiej patrzeć na rzeczywistość, a nie na pieniądze. Geodeta... zawód zniszczony. Firmy bankrutują. Nie jest kolorowo, Wystarczy się wgłębić w temat...

Babina z Bełchatowa (gość)

Czy ktoś mi odpowie czy prezydent Marek Chrzanowski jak pracował w Państwowym Ośrodku Maszynowym jako mechanizator rolnictwa był członkiem PZPR zanim zaczął prowadzać ks. nieboszczyka Krakowiaka na procesjach pod baldachimem. Muszę wiedzieć na kogo tak naprawdę głosowałam.
Czy prezydent Chrzanowski należał do PZPR jak pracował w Państwowym Ośrodku Maszynowym? Czy ktoś ma takie informacje, bo sam nie odpowiada na to pytanie. Jako babcia kościołowa która na niego głosowała mam prawo wiedzieć. Jak go wybierałam na prezydenta, chodził na procesjach z księdzem nieboszczykiem Krakowiakiem pod rękę pod baldachimem. Co w takim razie spowodowało jego tak nagłą działalność w Stowarzyszeniu Rodzin Katolickich?
Czy to prawda, że jego bogobojne życie ustało i nie mieszka już z rodziną?
Chciałabym się w końcu dowiedzieć kto tak naprawdę rządzi miastem? A może ktoś wie, w jakim charakterze wcześniej pracował w Szczercowie?
Czy naprawdę nikt nic nie wie na ten temat?