Siatkarze PGE Skry Bełchatów wznowili wczoraj treningi po wakacyjnej przerwie. Na pierwszym treningu pojawiło się... trzech zawodników z kadry pierwszego zespołu - Dawid Murek, Radosław Wnuk i Maciej Dobrowolski.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Siatkarze PGE Skry Bełchatów wznowili wczoraj treningi po wakacyjnej przerwie. Na pierwszym treningu pojawiło się... trzech zawodników z kadry pierwszego zespołu - Dawid Murek, Radosław Wnuk i Maciej Dobrowolski.

Nie oznacza to, że pozostali jeszcze wypoczywają. Daniel Pliński, Michał Bąkiewicz, Marcin Możdżonek, Bartosz Kurek i Piotr Gacek trenują z reprezentacją Polski. W zgrupowaniach reprezentacji swoich krajów uczestniczą też Francuz Stephane Antiga i Hiszpan Miguel Falasca.

Trenować nie mogą też dwaj atakujący mistrzów Polski. Mariusz Wlazły i Jakub Novotny leczą kontuzje kolan. Czech ma pojawić się w Bełchatowie za tydzień, ale trenować ma zacząć dopiero we wrześniu.

Trener Jacek Nawrocki, który wczoraj po raz pierwszy poprowadził zajęcia jako pierwszy trener mistrzów Polski, wszystkich zawodników ma mieć dopiero w drugiej połowie września. Wszystko wskazuje na to, że w zajęciach będą mogli już brać udział Wlazły i Novotny, choć nie jest wykluczone, że w pierwszych meczach nowego sezonu Nawrocki nie będzie mógł jeszcze z nich korzystać.

Wobec absencji większości zawodników Nawrocki zdecydował, że w treningach uczestniczyć będą młodzi gracze Skry. Wczoraj trenowali Igor Walczykowski, Bartosz Cedzyński, Filip Fran-kowski i Radosław Kolanek.

Pierwszy sparing PGE Skra rozegra 20 września, a jej rywalem w Kutnie będzie AZS Częstochowa. Pięć dni później mistrzowie Polski wezmą udział w Warszawie w Memoriale Zdzisława Ambroziaka, a 29 września zagrają we Włocławku z Delectą Bydgoszcz. Ostatnim sprawdzianem przed rozgrywkami Plus Ligi będzie Memoriał Arkadiusza Gołasia, który odbędzie się 2 i 3 października w Częstochowie. Sezon ligowy Skra rozpocznie 9 października meczem z Pamapolem w Wieluniu.

W tym roku bełchatowianie walczyć będą nie tylko o mistrzostwo Polski i w Lidze Mistrzów, ale również w Klubowym Pucharze Świata. W dniach 3-8 listopada zagrają w turnieju w Katarze. 3 listopada mistrzowie Polski zagrają z gospodarzami imprezy Al-Arabi Doha, dzień później z irańskim Payakanem, mistrzem Azji, a 5 listopada z mistrzem Ameryki Południowej, który nie jest jeszcze znany. W drugiej grupie rywalizować będą Trentino Volley (Włochy), Zenit Kazań (Rosja), Zamalek Kair (Egipt) i Corozal (Portoryko).

Udział w Lidze Mistrzów Skra rozpocznie 2 grudnia wyjazdowym meczem z hiszpańskim Cai Teruel. Pozostałymi rywalami w grupie będą serbski Radnicki Kragujevac i belgijski Knack Roeselare.


Wiadomości Łódź, Wydarzenia Łódź

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!