Mirosław Gutknecht Mirosław Gutknecht

Mirosław Gutknecht na codzień jest nauczycielem historii w bełchatowskim gimnazjum (© Grzegorz Maliszewski)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Mirosław Gutknecht, nauczyciel historii w Publicznym Gimnazjum nr 1 w Bełchatowie, wystąpił w popularnym teleturnieju "Jeden z dziesięciu". Z jakim skutkiem?

Bełchatowianin Mirosław Gutknecht, nauczyciel historii w Publicznym Gimnazjum nr 1 w Bełchatowie, wystartował w popularnym turnieju telewizyjnym ,,Jeden z dziesięciu". I jak się okazało z niezłym efektem... bo wygrał odcinek pozostawiając w tyle kilkunastu konkurentów.
Nauczyciel, jak sam przyznaje, chciał sprawdzić swoją wiedzę i odporność na stres. Teleturniej emitowany na co dzień w telewizyjnej dwójce wymaga od uczestników szerokiej wiedzy z wielu dziedzin m.in. historii, matematyki, medycyny czy literatury.
- Kiedyś z ciekawości siedząc przed telewizorem oglądałem ten teleturniej i odpowiadałem na pytania. Wyszedł mi niezły wynik, dlatego pomyślałem: czemu nie spróbować? - śmieje się Mirosław Gutknecht.
Jak przyznaje, w studiu telewizyjnym w świetle kamer trudniej było o skupienie i koncentrację, ale to i tak nie przeszkodziło w zwycięstwie. Do teleturnieju zgłosił się nie mówiąc o tym uczniom, ani innym nauczycielom.
- Było miłe zaskoczenie i nawet brawa w szkole po emisji odcinka - mówi pan Mirosław.

Wiadomości Łódź, Wydarzenia Łódź

Komentarze (9)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Michał (gość)

@elizaaaa Jeśli nigdy nie miałaś okazji poznać pana Gucia, to proszę cię, nie wymądrzaj się. To jest bardzo mądry człowiek, a historia z nim to była najciekawsza lekcja w ciągu dnia. A szczęście to ty masz, że jeszcze nie masz 999 łap w dół... Niestety, ta dzisiejsza młodzież zazwyczaj umie się tylko wymądrzać I NIC POZA TYM.

uczeń (gość)

Gratuluję Panu "Guciowi" :) i szanuje Pana za sposób nauki, to jest starsza szkoła nauczania, czuć respekt dla takiego nauczyciela. Dla plebejuszy Pan był ekscentryczny, ale Pan jest po prostu konkretny, trochę kojarzy mi się Pan z JKM, bez urazy i pozdrawiam.

Sieczo (gość)

Do Pana "dziennikarza". Jeżeli Pan Gutknecht wygrał program 1 z 10, to znaczy, że pokonał dziewięciu zawodników. Pan dziennikarz napisał "kilkunastu". Pytam więc, czy liczba "9", to jest kilkanaście? Pozdrawiam.
Pozdrawiam również Pana Gutknechta, który na początku XXI uczył mnie WOSu.

Beata K (gość)

Gratuluje Panu Gutknechtowi wygranej. Uczył mnie w latach ok. 90-94 histori i już wtedy miał wiedzę na wysokim poziomie. Serdecznie pozdrawiam.

asdfg (gość)

Brawo!
To jeden z niewielu w dzisiejszych czasach konkursów i teleturniejów gdzie trzeba wykazać się prawdziwą wiedzą.