Cezary Grabarczyk, minister infrastruktury, zapewniał w środę w Łodzi, że sieć autostrad, w tym 91-kilometrowy odcinek drogi A2 Stryków - Konotopa będą wybudowane do maja 2012 roku.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Cezary Grabarczyk, minister infrastruktury, zapewniał w środę w Łodzi, że sieć autostrad, w tym 91-kilometrowy odcinek drogi A2 Stryków - Konotopa będą wybudowane do maja 2012 roku. Podkreślał, że inwestycja między Łodzią a Warszawą może być wybudowana o 2 mld 700 mln zł taniej,
niż wstępnie szacowano.

- Okazało się, że podzielenie tego odcinka na 5 pododcinków było dobrym posunięciem - mówił.- W sumie na każdą z części złożono 37 ofert. Teraz wszystkie są bardzo szczegółowo analizowane przez komisję przetargową.

Minister wspominał również o odcinku autostrady A1, ze Strykowa do Pyrzowic, liczącym w sumie 180 km.

- Do końca stycznia przyszłego roku powinny już być podpisane umowy z bankami, które sfinansują realizację tej inwestycji - dodał.

Od listopada 2007 roku do sierpnia br. podpisano umowy na budowę 950 km autostrad. Obecnie Polska ma niewiele ponad 800 km takich dróg.

Wiadomości Łódź, Wydarzenia Łódź

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!