Odnowione i ocieplone ściany, nowe okna i drzwi... Dzięki remontowi Miejski Dom Kultury stał się eleganckim miejscem na mapie miasta, przyciągającym wzrok radomszczan, a także widocznym z daleka dla kierowców, wjeżdżających z gierkówki do Radomska.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Choć remont został przeprowadzony kilka lat temu, warto o nim wspomnieć, bo magistrat właśnie otrzymał refundację kosztów z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2007 - 2013. Miasto na inwestycję przeznaczyło ponad 1,7 mln zł, dofinansowanie wyniosło 851,6 tys. zł.

Trzeba jednak przyznać, że dom kultury potrzebował remontu, a dzięki niemu zmienił się i to sporo. Prace modernizacyjne objęły ocieplenie ścian zewnętrznych (dzięki temu MDK może pochwalić się nowoczesną elewacją), modernizację instalacji centralnego ogrzewania i węzła grzewczego, ocieplenie stropodachu oraz wymianę stolarki i ślusarki okiennej i drzwiowej (bowiem goście domu kultury narzekali zwłaszcza na nieszczelne okna). Po zmianach w budynku zrobiło się cieplej i jakby... przytulniej. Jednocześnie wymieniona została instalacja odgromowa, rynny i rury spustowe. Nowego wyglądu nabrały również zmodernizowane schody. Wcześnie nieostrożny krok mógł skończyć się poważnymi tarapatami.
Trzeba jednak dodać, że tak naprawdę MDK nabrał charakteru w 2011 roku, gdy po pracach wokół budynku odnowiono rzeźbę legendarnego wioślarza.

Wiadomości Łódź, Wydarzenia Łódź

Więcej na temat: