To będzie stresujący tydzień dla 3 tysięcy absolwentów szkół ponadgimnazjalnych w województwie. Powód? We wtorek zaczynają się poprawkowe egzaminy maturalne. We wtorek egzamin pisemny z języka polskiego.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
To będzie stresujący tydzień dla 3 tysięcy absolwentów szkół ponadgimnazjalnych w województwie. Powód? We wtorek zaczynają się poprawkowe egzaminy maturalne.

We wtorek egzamin pisemny z języka polskiego. Podejdzie do niego 98 łodzian. W tym czterech absolwentów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3.

- W ubiegłym tygodniu poprawkowicze często wydzwaniali do szkoły, by upewnić się, że data egzaminu się nie zmieniła - mówi Wanda Świderek, wicedyrektor szkoły.

Na poprawkę w macierzystej szkole mógł się zapisać każdy absolwent, który nie zdał jednego z wiosennych egzaminów - czyli prawie co dziesiąty tegoroczny maturzysta. Ci, którzy otrzymali dwie oceny niedostateczne, na zdobycie matury muszą poczekać do maja. W sierpniu najwięcej uczniów zasiądzie nad arkuszami z języka angielskiego - w samej Łodzi 211 osób. Inne często poprawiane przedmioty to biologia i ustny egzamin z polskiego.

Centralna Komisja Egzaminacyjna obiecuje, że świadectwa trafią do poprawkowiczów 15 września.

Wiadomości Łódź, Wydarzenia Łódź

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!