Lechia - GKS Bełchatów 1-3. Od 1-0 do 1-3. Trzeci sparing tomaszowian (FOTO)

Andrzej Wdowski
Lechia - GKS Bełchatów 1-3.Od 1-0 do 1-3
Lechia - GKS Bełchatów 1-3.Od 1-0 do 1-3 Andrzej Wdowski
W trzecim swoim meczu kontrolnym rozegranym dzisiaj (28 stycznia) na stadionie przy ul. Nowowiejskiej III-ligowa Lechia Tomaszów Maz. przegrała z II-ligowym GKS Bełchatów 1-3. Do przerwy był remis 1-1.

Mecz dla gospodarzy rozpoczął się bardzo korzystnie, bo już w 4 minucie podopieczni trenera Grzegorza Dziubka objęli prowadzenie 1-0 po strzale Kamila Lewińskiego.

GKS do wyrównania doprowadził w 23 minucie, kiedy to Daniel Ciechański pokonał bramkarza tomaszowian. I taki wynik utrzymał się do końca I połowy.

Drugą tomaszowianie rozpoczęli mało skoncentrowani i 48 i 49 minucie stracili dwa gole po szybkich kontach gości. Najpierw bramkarza Lechii pokonał Marcin Krzywicki, a 60 sekund po nim na listę strzelców wpisał się Adam Nowak. Goście mieli okazję jeszcze podwyższyć rezultat, ale raz golkiper Lechii wygrał pojedynek sam na sam z napastnikiem bełchatowian.

Lechia miała za mało atutów w grze żeby myśleć o korzystnym wyniku. Gracze popełniali zbyt dużo indywidualnych błędów i tracili wiele piłek, niecelnie podając je do swoich partnerów.

GKS lepiej i szybciej operował piłką, po jej przechwyceniu starał się wyprowadzać szybkie kontry i stwarzał sporo zamieszania w polu karnym Lechii.

Tomaszowianie kolejny sparing rozegrają za tydzień (4 lutego) też na swoim obiekcie. Ich rywalem będzie Sokół Aleksandrów Łódzki. Mecz zaplanowano na godz. 12.