Ksiądz Dariusz Mordaka został wczoraj zawieszony przez Arcybiskupa Łódzkiego Ksiądz Dariusz Mordaka został wczoraj zawieszony przez Arcybiskupa Łódzkiego

Ksiądz Dariusz Mordaka został wczoraj zawieszony przez Arcybiskupa Łódzkiego (© Ewa Drzazga)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Kuria poinformowała o zawieszeniu ks. Mordaki w funkcji proboszcza kluckiej parafii

W oświadczeniu zamieszonym na stronie Archidiecezji Łłódzkiej napisano, że Arcybiskup Marek Jędraszewski, Metropolita Łódzki zawiesił księdza Dariusza Mordakę "zgodnie z Wytycznymi Konferencji Episkopatu Polski dotyczącymi wstępnego dochodzenia kanonicznego w przypadku oskarżeń duchownych o czyny przeciwko szóstemu przykazaniu Dekalogu z osobą niepełnoletnią poniżej osiemnastego roku życia".

Ksiądz nie może też uczyć religii w szkole, bo został pozbawiony misji kanonicznej.

Arcybiskup powołał komisje, która zajmuje się wyjaśnianiem tej sprawy.

Wiadomości Łódź, Wydarzenia Łódź

Komentarze (236)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Gabi (gość)

Obecna polska młodzież to pełne nienawiści smarkacze. Czekają tylko, aż wszystko poda im się na tacy. Żadnej swojej inwencji.

xyz (gość)

X Dariusz żyje sobie spojnie daleko od byłych parafian ,natomiast oni obrzucają się epitetami ,ubliżają sobie jak tylko umieja.Jednym słowem w powietrzu unosi się nieprzyjemna woń.

parafianin (gość) (zuzka)

TY zuzka ten kuzyn nowego księdza to ze strony mamy czy taty. Jak masz takie dobre informacje to jako parafianin chciałbym wiedzieć. Piszesz "RZEKOME KONTAKTY SEKSUALNE KTÓRYCH W OGÓLE NIE BYŁO Z NIELETNIMI" skąd taka pewność??????????

zuzka (gość)

NA MIEJSCE KS. MORDAKII W KLUKACH JEST JUŻ KUZYN PANI POSEŁ RADZISZEWSKIEJ KTÓRA SKŁADAŁA W PROKURATURZE ZEZNANIE PRZECIW KS. MORDAKA O RZEKOME KONTAKTY SEKSUALNE KTÓRYCH W OGÓLE NIE BYŁO Z NIELETNIMI, KOLEGA TEN KS, M.JEST KUZYNEM TEJ PANI POSEŁ I KOLEGĄ DOBRYM SEKRETARZA W KURII BISKUPA. CZYLI AFERA POLITYCZNA UDANA KSIĄDZ WYBUDOWAŁ PLEBANIĘ TO WON. OBRZYDZENIE MAM TO TAKICH LUDZI ALE JEST PRZYSŁOWIE PAN BÓG NIE RYCHLI WY
ALE SPRAWIEDLIWY

Piotrek (gość)

Dzisiejsza polska młodzież to wygodni smarkacze. Rodzice wszystko im podadzą na tacy i jeszcze im źle. Dwie lewe ręce do pracy. Jednym słowem za mało mają obowiązków, a za dużo swobody. Jedno, co dobrze im wychodzi to siedzenie na komputerze i przeklinanie. Żadnej to książki nie przeczyta-bezmózgowia.

Sebek (gość)

Obecna polska młodzież to pełne nienawiści smarkacze. Czekają tylko, aż wszystko poda im się na tacy. Żadnej swojej inwencji.

Osa (gość)

Szerszeń do Osy ..... Ale bzdury wypisujesz maleńka !!! Najeżdżasz bardzo na młodzież,kapłana jakoś tak bardzo bierzesz w obronę ....
Do Szerszenia
Nikogo nie biorę w obronę tylko stwierdzam fakty, a to jest różnica. Uważam zawsze, że jeśli ktoś jest naprawdę winny to musi być ukarany a tu tylko poszlaki.

Osa (gość)

Przecież to pisanie,ta korespondencja nie ma żadnego sensu.Nie napisałeś koleś,a właściwie gościu 2,bo tak się zwiesz nic sensownego,nic mądrego zasługującego na uwagę.Jesteś cienki Bolek.

gosc2 (gość) (Osa)

Do Osy-Błysnąłeś, brawo, wepchnij słomę do butów i idź się pomódl o zdrowie bo o rozum to już lepiej nie trać czasu....