Remonty dróg mogą sparaliżować centrum miasta. Kierowcy, którzy już dziś narzekają na korki, łapią się za głowę. Bo takiej jesieni na ulicach miasta jeszcze nie było.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Remonty dróg mogą sparaliżować centrum miasta. Kierowcy, którzy już dziś narzekają na korki, łapią się za głowę. Bo takiej jesieni na ulicach miasta jeszcze nie było. Od września rozpoczynają się prace przy budowie ronda na skrzyżowaniu ulic Kwiatowej, Piłsudskiego, 19 Stycznia i na pl. Wolności. Tego samego dnia rozpoczynają się roboty na alei Wyszyńskiego. Drogowcy wchodzą też na Wojska Polskiego.

- To już? - Adam Masłowski, bełchatowianin, nie kryje zdziwienia, że lada dzień rozpoczną się roboty u zbiegu Kwiatowej i 19 Stycznia. - Słyszałem, że w ramach rewitalizacji centrum miasta powstanie tu rondo, ale traktowałem to w kategoriach dalekiej przyszłości. I będzie ono gotowe do końca roku? - mężczyzna nie kryje niedowierzania.

Będzie gotowe nawet wcześniej. W magistracie zapowiadają, że roboty mają się toczyć ekspresowo. Już od 2 września ul. 19 Stycznia zostanie wyłączona z ruchu. Podobnie - całe skrzyżowanie z ul. Kwiatową. Znaki zakazu wjazdu staną m.in. na ul. Czyżewskiego już na wysokości skrzyżowania z Dąbrowskiego i na ulicy Piłsudskiego w okolicy stacji benzynowej. Wszystko po to, by kierowcy nie zapędzali się w rejony objęte robotami.

Na szczęście, jeszcze 27 sierpnia zostanie oddana do ruchu ul. Fabryczna, którą z placu Narutowicza będzie można dojechać do ul. Bawełnianej.

- Najpierw będzie realizowana część prac związana z budową ronda - tłumaczy Jarosław Miller z zespołu ds. rozwoju gospodarczego miasta w bełchatowskim magistracie. - Będzie miało ono jeden pas ruchu, ale nieco większą średnicę niż to przy ul. Pabianickiej. Myślę, że w listopadzie uda się je już oddać do użytku, by kierowcy mogli swobodnie jechać Piłsudskiego i Kwiatową.

Prace będą jednak nadal toczyły się na ul. 19 Stycznia. Ma być gotowa w połowie grudnia. Wtedy będzie to ulica dwukierunkowa, m.in. z nową nawierzchnią i chodnikami.

W międzyczasie na pl. Narutowicza ruch będzie się odbywał jednym pasem. I tak będzie aż do wiosny, gdy plac zostanie w ogóle zamknięty dla kierowców, bo rozpocznie się jego przebudowa. Po modernizacji plac zamieni się w typowy deptak. - Później, w ramach rewitalizacji, przebudowane i modernizowane będzie Miejskie Centrum Kultury oraz budynek przy ul. Kościuszki 15 - dodaje Jarosław Miller.

To jednak kwestia najbliższych kilku lat. Tymczasem w najbliższych tygodniach bełchatowianie mogą mieć spore kłopoty z przedostaniem się przez centrum miasta. Tym bardziej że jednocześnie rusza przebudowa al. Wyszyńskiego i ul. Wojska Polskiego. Na tej drugiej przewidziano ruch wahadłowy. Natomiast Wyszyńskiego (najpierw między Sercańską a Lipową, a od października między Sercańską a Królewską) będzie zamknięta dla ruchu.

Wiadomości Łódź, Wydarzenia Łódź

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!