Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Zarówno kobiety, jak i mężczyźni uprawiają inaczej sport. Spowodowane jest to nie tylko przez upodobania, ale także cele, jakie ćwiczący sobie stawiają. Jakie są główne różnice w treningu kobiet oraz mężczyzn?

Aktywność ruchowa ma zbawienny wpływ na organizm, bez względu na płeć. Nie sposób jednak nie zauważyć, że kobiety uprawiają sport inaczej niż mężczyźni. Główna różnica leży w preferencjach ćwiczących – panie chętniej decydują się na stretching, ćwiczenia aerobowe, jogę oraz taniec. Natomiast panowie wolą ćwiczyć na atlasie lub ze sztangą. Dla kobiet motywacją do treningu jest najczęściej chęć uzyskania zgrabnej sylwetki – mężczyźni chcą przede wszystkim poprawić sprawność i zwiększyć masę mięśniową. W tym celu przygotowują zwykle szczegółowy plan ćwiczeń i stawiają sobie określone cele.

WIĘCEJ NA TEMAT W SERWISIE abcZdrowie.pl


Partnerem serwisu jestCzytaj także

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!