obligacje gmina Bełchatów obligacje gmina Bełchatów

Emisja obligacji gminy Bełchatów przyniesie 3 mln zł (© Archiwum Polskapresse)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Gmina Bełchatów będzie drugim po starostwie bełchatowskim samorządem, który będzie ratował budżet emisją obligacji. Zamierza wypuścić papiery o wartości 3 mln zł, pierwsza ich seria zostanie wykupiona w 2018 roku.

Decyzja o emisji obligacji gminy Bełchatów już zapadła. Teraz trzeba jedynie wybrać najbardziej opłacalny wariant. Trzy miliony złotych, które dzięki emisji wpłyną do gminnego budżetu, mają być przeznaczone na spłatę wcześniejszych kredytów i pożyczek oraz pokrycie deficytu. Obecnie wynosi on ponad 11 mln zł, przy wydatkach zaplanowanych na niecałe 48 mln zł.

Gminne akcje emitowane będą w trzech seriach, każda o wartości 1 mln zł. Wykup pierwszej z nich zaplanowano na 2018 rok, kolejne serie na lata 2019 - 2020.

Koszty emisji obligacji gminy Bełchatów będą porównywalne z kosztami zwykłego kredytu. Przekonali się o tym w starostwie, gdzie koszty emisji akcji wartych 14 mln zł wyniosą 5 mln zł.

Kredyt trzeba jednak spłacać niemal "od ręki", wykup akcji natomiast następuje z poślizgiem (w przypadku tej gminy pięcioletnim).

Wiadomości Łódź, Wydarzenia Łódź

Komentarze (12)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

jac (gość)

Ładziak, Ładziak w końcu Rada Gminy podjęła taką uchwałe i również taką uchwałe podjęła na początku roku 2013 że zadłuży gmine kiedy podejmowała uchwałe w sprawie budżetu nikt się nie sprzeciwił a teraz wielkie larum ilu radnych było przeciwnych budżetowi ...............nikt proszę poczytać protokoły z sesji

Beata (gość)

Panie Wójcie brawo to teraz na pewno powstanie droga w Domiechowicach,bo to już wstyd żeby z okien widzieć obwodnicę a dojazdu do niej brak.Kolejna petycja napisana tylko sołtys coś się za wolno rusza.

easy (gość)

A co, już ładziakowi brakuje? - no tak, przecież musi wystarczyć dla siebie i ekipy z SLD, z którą dogadują sie pod stołem.

Karol (gość)

i wychodzi chore prawo, Ci ludzie którzy takie rzeczy ustalają powinni w razie problemów odpowiadać własnym majątkiem, możne wtedy zastanowiłby się jedne z drugim co podpisuje a tak najłatwiej rządzić na kredyt, nabrać, napożyczać a inni niech się martwią spłata.

ben (gość)

Proszę na kurs ekonomii autora-raz pisze obligacje, raz akcje-tylko moga być obligacje-jak zwykle żenada

Karol (gość)

świetny pomysł, obecni włodarze przerzucają długi na ekipę która będzie rządzić w latach 2018-2020, zakładają ze sami tak długo tych stołków piastować nie będą ...