Franciszek Zochniak Bełchatów Franciszek Zochniak Bełchatów

Franciszek Zochniak (© Maciej Wiśniewski)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Franciszek Zochniak będzie prawdopodobnie nowym Honorowym Obywatelem Miasta Bełchatowa. Taki wniosek został złożony. Decyzję podejmą miejscy radni. Klucze do miasta Franciszek Zochniak miałby odebrać 11 listopada.

Franciszek Zochniak, były żołnierz Armii Krajowej, zostanie prawdopodobnie kolejnym honorowym obywatelem miasta Bełchatowa. Taką inicjatywę zgłosili radni PO, ale jak mówi Włodzimierz Kuliński, wiceprzewodniczący rady miejskiej Bełchatowa, liczy, że do pomysłu przyłączą się także inne kluby.

Klucze do miasta Bełchatowa Franciszek Zochniak miałby odebrać w dniu narodowego Święta Niepodległości, 11 listopada.

Franciszek Zochniak w tym roku obchodzi 90 lat, podobnie jak inny honorowy obywatel miasta Tomasz Trawiński. Obaj są zresztą przyjaciółmi, jeszcze z czasów szkoły. Pan Franciszek jest prezesem bełchatowskiego koła Światowego Związku Żołnierzy AK

Wiadomości Łódź, Wydarzenia Łódź

Komentarze (10)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Łukasz (gość)

A co do broni to preferujesz jeszcze podział na kalibry, systemy itp. :) Facet widać, że średnio rozumujesz to o czym piszesz. Według Ciebie to ile % członków podziemia walczyło z bronią w ręku? Ale reasumując nie wysadził żadnego pociągu :)

Łukasz (gość)

Do Armii Krajowej przystąpił 10 października 1943 roku, przysięgę złożył na ręce Eugeniusza Szuberta ps. „Krępy” w obecności Stefana Lewińskiego ps. „Sten”. A, że nie wysadził żadnego pociągu, czy gmachu Arbeitsamtu, jak wielu by zapewne chciało, to nie jego wina:). Należy pamiętać, że po tej stronie granicy konspiracja miała charakter nieco inny niż w GG.