Fizjoterapia w bełchatowskim SWSPiZ

Zajęcia na miejscu, wśród wykładowców praktycy, których można spotkać w szpitalach czy przychodniach.

Jeśli plany szefów SWSPiZ powiodą się, studenci praktyki mogą odbywać pod okiem pracowników szpitala
Masz zdjęcie do tego tematu? Wyślij

Jeśli plany szefów SWSPiZ powiodą się, studenci praktyki mogą odbywać pod okiem pracowników szpitala (© fot. Ewa Drzazga)

Bełchatowski ośrodek Społecznej Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Zarządzania chce w tym roku uruchomić nabór na nowy, deficytowy w okolicy kierunek. Chodzi o fizjoterapię.

- Planujemy przyjąć 120 osób łącznie na studia dzienne i zaoczne - mówi prof. Roman Patora, rektor łódzkiej SWSPiZ. - O tym, kto zostanie przyjęty decydować będzie kolejność zgłoszeń i wyniki ewentualnej rozmowy kwalifikacyjnej z kandydatami.

Dla uczelni będzie to drugi sezon w Bełchatowie. W ubiegłym roku z naborem wystartowali dosyć późno, bo dopiero w wakacje. I tak udał się nieźle. Rekrutację prowadzono na sześciu kierunkach, grupy udało się utworzyć na trzech. Studenci uczą się w Bełchatowie pedagogiki, logistyki i administracji.

Jednak hitem tegorocznego naboru miałaby być właśnie fizjoterapia.

- Decyzja ta została podjęta po analizie potrzeb rynku. W Radomsku, Bełchatowie, Piotrkowie, Wieluniu nie ma tego kierunku studiów - zaznacza rektor uczelni. - Istnieje potrzeba zatrudnienia wielu absolwentów fizjoterapii.

Tym bardziej, że szkoła chce się zatroszczyć o kadrę, która miałaby doświadczenie m.in. w bełchatowskich placówkach medycznych. Nieoficjalnie mówi się już o tym, że praktyki byłyby tak pomyślane, aby studenci otrzymywali za nie wynagrodzenie. Szkoła liczy też na współpracę z magistratem i powiatem.

- Mamy porozumienia ze szpitalami w Bełchatowie i Radomsku - dodaje prof. Patora. - Planujemy porozumienia umożliwiające korzystanie z bazy w Kleszczowie i ze szpitali w Częstochowie i Piotrkowie.
∨ Czytaj dalejJak mówi Robert Kornacki, rzecznik Szpitala Wojewódzkiego w Bełchatowie, na razie uczelnia wystosowała do tej placówki pismo w sprawie ewentualnej współpracy. Szpital z deklaracjami czeka jeszcze na oficjalną decyzję ministerialnej komisji akredytacyjnej.

- Jeśli nabór na taki kierunek ruszy, współpraca z uczelnią jest jak najbardziej prawdopodobna - dodaje rzecznik placówki.

Komentarze (2)

avatar
avatar
tak trzymac (gość)

Myślałem, ze z tymi studiami w Bełchatowie to jakaś lipa, jednak okazuje się , że rzeczywiście Społeczna Akademia Nauk bardzo poważnie traktuje ten kierunek studiów w naszym mieście. Moja dziewczyna studiując ten kierunek dostała informację, że w II i III semestrze część zajęć odbywać się będzie na sali gimnastycznej oraz pływalni, a praktyki odbywają się m.in. w Szpitalu J.P II w Bełchatowie . Tylko tak dalej ... może jakiś kierunek na studiach dziennych ....

avatar
student (gość)

Cieszę się, że znalazło się tylu zainteresowanych studentów chcących studiować fizjoterapię w Bełchatowie . Zajęcia prowadzone są przez wybitnych Profesorów oraz kadrę specjalistów w tej dziedzinie, praktyki w bardzo dobrze wyposażonych szpitalach i ośrodkach rehabilitacyjnych m.in Szpital w Bełchatowie , Radomsku , Piotrkowie . Dla mnie ważne są koszty i kadra z doświadczeniem . Pozdrawiam wszystkich studentów z Bełchatowa .

Wybierz kategorię