Jeśli plany szefów SWSPiZ powiodą się, studenci praktyki mogą odbywać pod okiem pracowników szpitala

Jeśli plany szefów SWSPiZ powiodą się, studenci praktyki mogą odbywać pod okiem pracowników szpitala (© fot. Ewa Drzazga)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Zajęcia na miejscu, wśród wykładowców praktycy, których można spotkać w szpitalach czy przychodniach.

Bełchatowski ośrodek Społecznej Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Zarządzania chce w tym roku uruchomić nabór na nowy, deficytowy w okolicy kierunek. Chodzi o fizjoterapię.

- Planujemy przyjąć 120 osób łącznie na studia dzienne i zaoczne - mówi prof. Roman Patora, rektor łódzkiej SWSPiZ. - O tym, kto zostanie przyjęty decydować będzie kolejność zgłoszeń i wyniki ewentualnej rozmowy kwalifikacyjnej z kandydatami.

Dla uczelni będzie to drugi sezon w Bełchatowie. W ubiegłym roku z naborem wystartowali dosyć późno, bo dopiero w wakacje. I tak udał się nieźle. Rekrutację prowadzono na sześciu kierunkach, grupy udało się utworzyć na trzech. Studenci uczą się w Bełchatowie pedagogiki, logistyki i administracji.

Jednak hitem tegorocznego naboru miałaby być właśnie fizjoterapia.

- Decyzja ta została podjęta po analizie potrzeb rynku. W Radomsku, Bełchatowie, Piotrkowie, Wieluniu nie ma tego kierunku studiów - zaznacza rektor uczelni. - Istnieje potrzeba zatrudnienia wielu absolwentów fizjoterapii.

Tym bardziej, że szkoła chce się zatroszczyć o kadrę, która miałaby doświadczenie m.in. w bełchatowskich placówkach medycznych. Nieoficjalnie mówi się już o tym, że praktyki byłyby tak pomyślane, aby studenci otrzymywali za nie wynagrodzenie. Szkoła liczy też na współpracę z magistratem i powiatem.

- Mamy porozumienia ze szpitalami w Bełchatowie i Radomsku - dodaje prof. Patora. - Planujemy porozumienia umożliwiające korzystanie z bazy w Kleszczowie i ze szpitali w Częstochowie i Piotrkowie.

Jak mówi Robert Kornacki, rzecznik Szpitala Wojewódzkiego w Bełchatowie, na razie uczelnia wystosowała do tej placówki pismo w sprawie ewentualnej współpracy. Szpital z deklaracjami czeka jeszcze na oficjalną decyzję ministerialnej komisji akredytacyjnej.

- Jeśli nabór na taki kierunek ruszy, współpraca z uczelnią jest jak najbardziej prawdopodobna - dodaje rzecznik placówki.

Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

tak trzymac (gość)

Myślałem, ze z tymi studiami w Bełchatowie to jakaś lipa, jednak okazuje się , że rzeczywiście Społeczna Akademia Nauk bardzo poważnie traktuje ten kierunek studiów w naszym mieście. Moja dziewczyna studiując ten kierunek dostała informację, że w II i III semestrze część zajęć odbywać się będzie na sali gimnastycznej oraz pływalni, a praktyki odbywają się m.in. w Szpitalu J.P II w Bełchatowie . Tylko tak dalej ... może jakiś kierunek na studiach dziennych ....

student (gość)

Cieszę się, że znalazło się tylu zainteresowanych studentów chcących studiować fizjoterapię w Bełchatowie . Zajęcia prowadzone są przez wybitnych Profesorów oraz kadrę specjalistów w tej dziedzinie, praktyki w bardzo dobrze wyposażonych szpitalach i ośrodkach rehabilitacyjnych m.in Szpital w Bełchatowie , Radomsku , Piotrkowie . Dla mnie ważne są koszty i kadra z doświadczeniem . Pozdrawiam wszystkich studentów z Bełchatowa .