ESPN Zjednoczeni Bełchatów pozostają w A klasie. Baraże dla Skalnika Sulejów

Adam Kieruzel
Niewiele zabrakło, aby w kolejnym sezonie bełchatowianie grali w klasie okręgowej Adam Kieruzel
Ekipa ESPN Zjednoczeni Bełchatów nie poszła w ślady Hetmana Rusiec i nie zagra w kolejnym sezonie w klasie okręgowej. W dwumeczu mimo rezultatu 3:3 lepszy okazał się Skalnik Sulejów, który na wyjeździe strzelił więcej goli.

Zespół Skalnika Sulejów w całym sezonie na 22 mecze wygrał aż osiemnaście, dwa zremisował i dwa przegrał. Ekipa z Sulejowa nie przegrała na swoim terenie ani razu, a to właśnie tam rozegrany został pierwszy mecz barażowy.

Przyjezdni bramkę stracili jako pierwsi dopiero w 72. minucie gry. Pięć minut później skuteczny z jedenastu metrów okazał się Jacek Berensztajn, który ustalił wynik meczu w Sulejowie i to ESPN Zjednoczeni byli w lepszej pozycji przed rewanżowym starciem w Bełchatowie.

Na stadionie Powiatowego Centrum Sportu pierwsi bramkę w 26. minucie gry strzelili gracze Skalnika Sulejów. Autorem był Karol Kowalczyk. Jedenaście minut póżniej wyrównał Łukasz Michalski. Później przez długi czas było bezbramkowo, ale w 79. minucie spotkania futbolówkę w siatce gospodarzy umieścił Mateusz Rek. W 89. minucie bramkę z rzutu karnego zdobył Jacek Berensztajn, a mecz zakończył się remisem 2:2 i to Skalnik cieszył się z awansu do "okręgówki".

Można powiedzieć, że klątwą podopiecznych Piotra Kurzawskiego jest ekipa z Niedośpielina. Najpierw w B klasie przegrali walkę o awans właśnie z tą ekipą, ale po połączeniu sił ze Zjednoczonymi i możliwości gry w A klasie znów trafili na silny Niedośpielin, który wywalczył bezpośredni awans, a bełchatowianom pozostało walczyć w barażach, które wygrali zawodnicy z Sulejowa. ESPN Zjednoczeni muszą zatem poczekać na kolejny sezon.

I mecz: Skalnik Sulejów - ESPN Zjednoczeni Bełchatów 1:1 (0:0)