Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Dyskutujmy w kinie! DKF jeszcze ciekawszy dzięki porozumieniu z Muzeum Kinematografii

Grzegorz Maliszewski
Dyrektor Ewa Młynarczyk chce, by DKF, był dyskusyjnym klubem nie tylko z nazwy
Dyrektor Ewa Młynarczyk chce, by DKF, był dyskusyjnym klubem nie tylko z nazwy Grzegorz Maliszewski
Miejskie Centrum Kultury porozumiało się z Muzeum Kinematografii. Na kinomanów czekają wykłady i ciekawe filmy

Wielbiciele dobrego i ambitnego kina mogą już zacierać ręce z radości. Miejskie Centrum Kultury w którym działa kino "Kultura" zawarło porozumienie z Muzeum Kinematografii w Łodzi. Wszystko po to, aby Dyskusyjny Klub Filmowy, który od lutego rusza w kinie w zupełnie nowej odsłonie był jeszcze ciekawszy, inspirował do dyskusji nad filmami i przyciągał do kina kolejnych wielbicieli filmu. Według dyrekcji MCK, cel jest jeszcze jeden - ożywić bełchatowski DKF - który dyskusyjny dotychczas był tylko z nazwy, co sami przyznają nawet pracownicy kina na oficjalnej stronie internetowej MCK-u.

- Ze strony muzeum otrzymamy pomoc merytoryczną i doradczą, jego pracownicy będą prowadzili m.in. wykłady filmowe - mówi Ewa Młynarczyk, dyrektor Miejskiego Centrum Kultury w Bełchatowie. - Wykłady poprowadzą przedstawiciele działu edukacji i filmoznawcy z łódzkiego muzeum, tak więc myślę, że będą mieli sporą wiedzę do przekazania - dodaje.

Pracownicy MCK i Muzeum Kinematografii w Łodzi opracowali już cykl wykładów, które będą odbywały się raz w miesiącu, zawsze w pierwszy poniedziałek. Uczestnicy DKF-u będą mogli wysłuchać wykładu pracowników muzeum wzbogacone o fragmenty filmów, kontynuacją wykładu będzie wyświetlany po nim film ilustrujący poruszaną tematykę.
- W kolejne poniedziałki w danym miesiącu będą wyświetlane filmy kontynuujące temat podjęty podczas wykładów - mówi dyrektor Ewa Młynarczyk.

Już w najbliższy poniedziałek, 6 lutego DKF w nowej osłonie zainauguruje działalność wykładem na temat animacji dla dorosłych. Później będzie prezentowany film animowany "Mary i Max".
W kolejnych miesiącach w planie są wykłady na temat m.in. komedii absurdu czy antropologii filmowej.

Dyrekcja MCK nie ukrywa, że podjęta współpraca z Muzeum Kinematografii ma posłużyć edukacji i rozwinięciu zainteresowań kinem wśród wielbicieli filmów w Bełchatowie.
- Chcemy, żeby wykład był takim ekstra dodatkiem do filmów. Mieliśmy sygnały, że wielokrotnie po filmach brakowało dyskusji nad nimi, rozmów, co po części trochę zaprzeczało idei DKF-u, w którym należy przecież dyskutować - mówi Ewa Młynarczyk. - Mamy nadzieję, że dzięki wykładom będzie w naszym kinie więcej dyskusji i rozmowy - dodaje.

Projekcje filmów w ramach DKF będą odbywały się zarówno w sali kinowej jak i koncertowej.
- Jeśli film będzie wymagał projektora, to seans będzie w sali kinowej, jeśli będzie on w wersji cyfrowej, to wówczas DKF będzie odbywał się w sali koncertowej - mówi Ewa Młynarczyk.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Filip Chajzer o MBTM

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na belchatow.naszemiasto.pl Nasze Miasto