Cztery złote medale dla zawodników AKS Piotrków

Łukasz Cichuta
Michał Tomaszewski w Pabianicach zwyciężył w kategorii 50 kilogramów
Michał Tomaszewski w Pabianicach zwyciężył w kategorii 50 kilogramów Dariusz Śmigielski
Młodzi zapaśnicy z klubów okręgu piotrkowskiego walczyli o medale na matach w Piotrkowie i Pabianicach

W Piotrkowie Tryb. odbył się Międzynarodowy Drużynowy Turniej Młodzików o Puchar Piotra Stępnia w zapasach w stylu klasycznym. Do zawodów przystąpili zawodnicy z ośmiu klubów.

Najlepsza w ogólnej klasyfikacji okazała się drużyna RCSZ Olimpijczyk Radom, która na podium wyprzedziła litewski zespół MSC Sódova oraz PTC Pabianice. Gospodarze turnieju AKS Piotrków sklasyfikowani zostali na piątym miejscu.

Drużyny podzielone zostały na dwie grupy. Piotrkowianie już w pierwszym spotkaniu ulegli 7-3 zespołowi z Litwy, następnie zremisowali 5-5 z PTC Pabianice i pokonali 7-3 drugi zespół Olimpijczyka Radom. Dzięki tym rezultatom zajęli trzecie miejsce co uprawniało ich do walki o lokaty 5-6 w turnieju. Ostatecznie w decydującym pojedynku AKS pokonał 6-4 Unię Racibórz.

Z kolei w Pabianicach odbyły się mistrzostwa województwa łódzkiego w zapasach juniorów. Tu zawodnicy AKS aż czterokrotnie stawali na najwyższym stopniu podium. Swoje kategorie wygrywali Michał Tomaszewski (50 kg), Patryk Barczewski (55 kg), Patryk Sałata (60 kg) oraz Damian Cierlik w kat. 66 kg.

Ponadto trzecie lokaty wywalczyli Rafał Nowak w kat. 50 kg oraz Sebastian Słodkowicz w kat. 60 kg.

W zawodach startowali również zawodnicy Athletic Wola Krzysztoporska oraz GKS Bełchatów. I tak z Athletica najlepiej wypadł Dawid Malczyk, który w kat. 74 kg zdobył złoty medal. Oprócz niego na słowa uznania zasłużył także Hubert Maczugowski, który zdobył srebro w kat. 66 kg. W tej samej kategorii trzecie miejsce zajął reprezentant GKS Bełchatów Piotr Nowak.

W Pabianicach równolegle z juniorami na matach rywalizowali także młodzicy, którzy walczyli o puchar prezesa Polskiego Związku Zapaśniczego.

Również tu zapaśnicy Atletycznego Klubu Sportowego wywalczyli cztery złote medale. W kat. 42 kg zwyciężył Michał Twardowski, w kat. 47 kg najlepszy był Artur Chojnacki, w kat. 53 kg Mateusz Szewczyk oraz w najcięższej wadze 100 kg Adrian Jamolski.

W tej kategorii drugie miejsce zajął Igor Foryś. Ponadto na najniższym stopniu podium stawali Kacper Gajda (42 kg), Adrian Kochanowski (59 kg) i Oskar Teodorczyk (73 kg).

Z zawodników GKS złoty medal wywalczył Daniel Stępień w kat. 38 kg, srebrne krążki Bartłomiej Wlazłowski (kat. 85 kg), Damian Proszak (73 kg) i Daniel Glejzer (kat. 53 kg), a brązowe Piotr Dyła (kat. 35 kg), Konrad Rośniak (kat. 42 kg), Dawid Stasiak (kat. 59 kg) oraz Sylwester Kur (kat. 53 kg).

Z zawodników Athletic Wola Krzysztoporska jedynym medalistą był Michał Jarek, który zdobył srebro w kat. 66 kg.