W tym roku po raz kolejny świątecznymi iluminacjami ozdobi swoją posesję Czesław Pabich z Chabielic. Światełka i przygotowane przez niego figurki rozbłysną tuż przed Wigilią.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Po Święcie Trzech Króli pan Czesław konstrukcję zdemontuje. 
Mieszkaniec Chabielic ozdoby przygotowuje już piąty rok z rzędu. Jak mówi, w święta jego gospodarstwo jest celem "pielgrzymek" mieszkańców całego regionu. Szacuje, że rokrocznie zobaczyć jego dzieło przyjeżdża kilka tysięcy osób.

W tym roku, ci, którzy zdecydują się podziwiać iluminację, mogą także dołożyć do tego dzieła swoją cegiełkę. Pan Czesław za radą znajomych zdecydował, że w pobliżu domu ustawi puszkę, do której można będzie wrzucić kilka złotych, dzięki którym emerytowi łatwiej będzie zapłacić rachunek za prąd. Faktura za grudzień jest w jego wypadku zwykle o kilkaset złotych wyższa niż w każdym innym miesiącu. 


- I przez to żonę czasami trudno jest przekonać do tego, żeby światełka w następnym roku znowu montować - żartuje pomysłodawca iluminacji w Chabielicach

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!