Bełchatów. Wojewódzka rywalizacja zapaśników i dziewięć medali GKS Bełchatów [WYNIKI] [ZDJĘCIA]

Już po raz kolejny do Bełchatowa przyjechali najlepsi zapaśnicy z województwa łódzkiego, którzy walczyli w mistrzostwach młodzików i kadetów w zapasach w stylu klasycznym. Adam Kieruzel

W rywalizacji na macie udział wzięło 53 zawodników z terenu województwa łódzkiego. 19 osób reprezentowało AKS Piotrków Trybunalski, 15 - PTC Pabianice, 10 - GKS Bełchatów, 5 -LUKS Athletic Wola Krzysztoporska oraz 4 - ZKS Radomsko.

Zapaśnicy GKS Bełchatów zdołali wywalczyć łącznie dziewięć medali. Wśród kadetów złote medale zdobywali: Piotr Zerka w kategorii -71 kg oraz Mateusz Osowski w kategorii -110 kg. Rywalizację na drugim miejscu kończyli: Krystian Michalski (do 51 kg), Norbert Kubik w kategorii 71 kg, oraz Klaudiusz Matyja w kategorii 80 kg. Brąz wywalczył Szymon Mielczarek (do 92 kg).

W młodzikach złoto wywalczył Dominik Proszak w kategorii 100 kg, a dwa brązowe krążki zgarnęli: Kacper Świercz (do 48 kg) i Dominik Stasiak (do 68 kg).

W trakcie zmagań prowadzono również klasyfikację klubową. W rywalizacji młodzików najlepsi byli zapaśnicy PTC Pabianice. Drugie miejsce wywalczył AKS Piotrków Trybunalski, a trzecią lokatę zajęli podopieczni Janusza Włastowskiego z sekcji zapaśniczej GKS Bełchatów.

W zmaganiach kadetów najlepsi okazali się piotrkowianie, drudzy byli zapaśnicy GKS Bełchatów, którzy trenują pod okiem Andrzeja Olczyka, a trzecią lokatę zajął LUKS Athletic Wola Krzysztoporska.

Wszystkie wyniki można znaleźć TUTAJ

- Poziom zawodów był bardzo wyrównany. Parę walk naprawdę mogło się podobać i jeżeli chłopcy będą regularnie trenować, to mogą być moimi następcami - mówi reprezentant AKS Piotrków Trybunalski oraz wicemistrz świata w zapasach w styl klasycznym - Mateusz Bernatek, który był gościem specjalnym tych zawodów i także wręczał medale i dyplomy w trakcie ceremonii zakończenia imprezy.