Bełchatów. Uroczystości związane z rocznicą śmierci Ryszarda Kuklińskiego odbyły się w kościele przy ul. Kościuszki.

Uroczystości związane z 14. rocznicą śmierci Ryszarda Kuklińskiego odbyły się w parafii Narodzenia NMP przy ul. Kościuszki. Po mszy złożono kwiaty pod tablicą pamiątkową umieszczoną na fasadzie kościoła, która została poświęcona Ryszardowi Kuklińskiemu.

Ryszard Kukliński był oficerem Ludowego Wojska Polskiego, w którym dosłużył stopnia pułkownika. Na początku lat 70. ubiegłego wieku nawiązał współpracę z amerykańskim wywiadem, któremu przekazał wiele cennych informacji na temat wojsk i strategii wojskowych Układu Warszawskiego. Tuż przed wprowadzeniem Stanu Wojennego został ewakuowany z Polski. Władze PRL skazały go na karę śmierci za szpiegostwo. Został zrehabilitowany po 1989 roku, a pośmiertnie awansowany na stopień generała brygady. Zmarł w 2004 roku w Stanach Zjednoczonych.

Z regionu

Komentarze (6)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!