Bełchatów turniej oldbojów Bełchatów turniej oldbojów

Bełchatów: turniej oldbojów ma już długą tradycję (© archiwum)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Bełchatów: turniej oldbojów zostanie rozegrany w sobotę w hali widowiskowo-sportowej. To już 26. edycja imprezy, z której dochód przeznaczony będzie dla dzieci potrzebujących.

W sobotę w hali widowiskowo-sportowej w Bełchatowie już po raz dwudziesty szósty odbędzie się Międzynarodowy Halowy Turniej Piłki Nożnej "Oldboy Bełchatów 2014".

Podczas turnieju, który jest jedną z imprez towarzyszących tegorocznej "Barbórce", tradycyjnie zawodnicy zbierać będą pieniądze na rzecz Dzieci o Niepełnej Sprawności Ruchowej z koła Bełchatów.

- W minionym roku udało się uzbierać kwotę około 20 tys., a łącznie w ciągu 25 lat istnienia turnieju zebrano już ponad 500 tys. zł - mówi Łukasz Woźniak, wiceprezes Stowarzyszenia Piłkarskiego Oldboy GKS Bełchatów.
W tym roku w rozgrywkach udział wezmą tylko dwa zespoły z Polski. Oprócz gospodarzy Oldboy GKS Bełchatów zagra jeszcze Polonia Leszno. Pozostałe zespoły przyjadą z Łotwy (FK Liepaja), Białorusi (FK Adams Brześć), Ukrainy (SK Legion 21 Kijów) i Rosji (FK Baltika Kaliningrad).

Ciekawostką dla kibiców jest fakt, że jednym z sędziów prowadzących zawody będzie Białorusin Kazimierz Znajdziński, który w swojej karierze zawodowej prowadził wiele spotkań w Lidze Mistrzów oraz dawnym Pucharze UEFA (m.in. prowadził spotkanie półfinałowe Ligi Mistrzów z 1994 roku pomiędzy FC Barcelona, a FC Porto zakończone wynikiem 3-0).

Na zakończenie turnieju dla wszystkich uczestników oraz publiczności ze swoim repertuarem wystąpi Aleksander Domagalski, jeden z wychowanków Koła Dzieci o Niepełnej Sprawności Ruchowej z Bełchatowa.
Turniej rozpocznie się już o godz. 9. rozgrywkami w grupach. Uroczyste zakończenie połączone z wręczeniem pucharów i nagród indywidualnych zaplanowano około godz. 15.

- Bardzo liczymy na obecność kibiców, dla których wstęp na turniej jest bezpłatny - mówi Łukasz Woźniak.- Dodam jeszcze, że w trakcie turnieju będzie można licytować piłki z autografami zawodników poszczególnych zespołów.
Organizatorem zawodów są Stowarzyszenie Piłkarskie Oldboy GKS Bełchatów oraz PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna.

Sport

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!