Bełchatów: Nowoczesny sprzęt trafił do szpitala

Dziś uroczyście przekazano sprzęt, choć w praktyce jest on już wykorzystywany

Urologia wyposażona została w sprzęt wart blisko 900 tys. zł. Większość tej kwoty, 670 tys. zł, pochodzi z budżetu państwa, resztę szpital wyłożył z własnych funduszy.

Sprzęt służył będzie w leczeniu kamicy układu moczowego i gruczołu krokowego. Lekarze do dyspozycji mają m.in. nowoczesny laser umożliwiający kruszenie kamieni nerkowych.

Dotąd podobne zabiegi były wykonywane w bełchatowskim szpitalu. - Teraz jednak zakres skuteczności naszych zabiegów będzie większy - mówi dr n. med. Piotr Marks, ordynator oddziału urologicznego. - Będziemy kruszyć kamienie w dolnych częściach układu kielichowo-miedniczkowego - dodaje.

Pierwszy zabieg przy wykorzystaniu sprzętu został wykonany w czwartek. Jak mówili lekarze, właśnie dziś lub sobotę pacjentka będzie mogła opuścić szpital.

Na oddziale leczonych jest rocznie około 3 tys. pacjentów, z czego większość jest operowana. - Teraz nasi pacjenci będą kompleksowo załatwiani jeśli chodzi o kamicę. Nie będziemy musieli korzystać z pomocy innych ośrodków - dodaje dr Piotr Marks.

mbf

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

15.01.2019, 07:52

Ciekawe, że to pieniądze, które załatwił poseł Kubiak. To on zgłosił tę poprawkę. Wiem od lekarzy.

13.01.2019, 11:08

Niech sobie będą politycy byle nie z miasta Łodzi bo znów pieniądze publiczne z UM bedą zasilać łódzkie szpitale a nie szpitale w powiatach m.in.Bełchatowski

12.01.2019, 18:36

O pani rzecznik! udaje że pracuje

12.01.2019, 18:34

Sprzęt oddany w godne ręce, dr Marks i jego ekipa na pewno go wykorzystają z pozytkiem dla pacjentów. Urologia w Bełchatowie to nasza chluba tak jak ortopedia. A kiedy nasi ginekolodzy z Bełchatowa nauczą się robić zabiegi endoskopowe zamiast pacjentów kierować do Łodzi?

12.01.2019, 18:09

Jak to, to nie dał Owsiak? Podobno bez niego (nic nie ma) szpitali, łóżek, żadnego sprzętu. Z budżetu państwa ? A gdzie horda Owsiakowska nie pieją z zachwytu że bez nich coś szpital dostał. Gdzie Ci co Owsiaka do papieża przyrównują, niech piszą oświadczenia że nie chcą być leczeni tym sprzętem jedynie (serduszkowym)

12.01.2019, 12:30

Tak trzymać! taka jest rola polityków, niech załatwiają dotacje i srodki finansowe na sprzet dla szpitala, niech słuzy nam wszystkim. A nie przychodzą rozdawać awanse administracji siedzącym po gabinatach. Jak nie głowni specjalisci to pełnomocnicy co za kabotyn to wymyslił!

11.01.2019, 22:53

Masz rację! A ten pan w tle na zdjęciu doszły i niedoszły dyrektor szpitala w charakterze kogo występuje?
Jest już po.dyrektora czy znów będzie rządził i doradzał pod szyldem kolejnego dyrektora?

11.01.2019, 14:32

1 aparat 5 polityków .