(© Archiwum)

Bełchatów. Nadzwyczajna sesja Rady Powiatu została zwołana na środę, 24 maja. Jej najważniejszym punktem będzie powołanie nowego członka Zarządu Powiatu. W praktyce oznacza to próbę powołania nowego wicestarosty (z automatu jest też członkiem zarządu). Na tej samej sesji ma być także punkt o powołaniu wiceprzewodniczącego powiatu.

Bełchatów. Nadzwyczajna sesja Rady Powiatu na środę, 24 maja, została zwołana na wniosek grupy radnych (w tym starosty Waldemara Wyczachowskiego). Jej najważniejszym punktem jest ten związany z powołaniem nowego członka zarządu. Zająłby on miejsce Grzegorza Gryczki - formalnie odwołanego z funkcji członka zarządu 13 maja 2016 roku.

W praktyce oznacza to tyle, że radni w tajnym głosowaniu zadecydują o powołaniu (lub nie) nowego wicestarosty.

- Zgłoszę kandydaturę wicestarosty, który w mojej ocenie jest merytorycznie przygotowany do pełnienia tej funkcji i będę prosił radnych wszystkich opcji o konstruktywne, rozsądne podejście do spraw powiatu i przegłosowanie tej kandydatury - mówi starosta Waldemar Wyczachowski, który został właśnie powołany na pełnomocnika obwodowego PiS ds wyborów samorządowych dla powiatów bełchatowskiego, piotrkowskiego, radomszczańskiego i łódzkiego wschodniego. Rolę tę powierzył mu Komitet Wykonawczy PiS. Tym samym rośnie rola Wyczachowskiego w kontekście formowania lokalnych list wyborczych przed wyborami samorządowymi.

Wybory dopiero za półtora roku, tymczasem faktyczny sprawdzian dla układu sił w lokalny PiSie nastąpi już w środę, gdy głosowana będzie kandydatura wysunięta przez Wyczachowskiego. Nieoficjalnie mówi się, że kandydatem do objęcia funkcji wicestarosty ma być Konrad Koc - szef wydziału skarbu w starostwie i szef komitetu gminnego PiS w gminie Bełchatów.

Kto na wiceprzewodniczącego rady powiatu? Tu z kolei mówi się o radnym PiS, Krzysztofie Rybaku.

Z regionu

Komentarze (22)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Radny (gość)

Przewodniczący komisji rewizyjnej nie moze być w prezydium rady !!! Cytuje ustawę o samorządzie powiatowym (USTAWA z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym )

Art. 16.
2. W skład komisji rewizyjnej wchodzą radni, w tym przedstawiciele wszystkich
klubów, z wyjątkiem radnych pełniących funkcje, o których mowa w art. 14 ust.
1, oraz będących członkami zarządu.

Art. 14.
1. Rada powiatu wybiera ze swego grona przewodniczącego i jednego lub dwóch
wiceprzewodniczących bezwzględną większością głosów w obecności co najmniej
połowy ustawowego składu rady, w głosowaniu tajnym

orgi (gość)

Panie Starosto to bardzo odważne posunięcie z Pana strony ale jeśli przegra Pan kolejne głosowanie to mam nadzieję że złoży Pan dymisję by zachować resztki godności.

Zygmunt R (gość)

Wspaniała postawa PLUSA , MIESZKAŃCY JUŻ SIĘ PRZEKONALI ŻE PLUSIAKI to doświadczeni samorządowcy.
Obecni zaczynają już swoją akcję wyborcza zwana ściemą.

Marian (gość) (mlodzi)

Ty miłosierny chrześcijanie, katoliku posłuchaj słów papieża. Nie strasz ludzi którzy pamiętają jaką pomoc otrzymali Polacy za granicą.

mlodzi (gość)

nigdy wicej PO ktorzy chcca nam tysiace nachodzccow terrrorystow sciagnac na glowe a jak nie to ich pan rudy z bruskselki kara finansowym istraszy nigdy wiecej PO ludziskka NIGDY

optymista (gość) (qwerty)

Kolego,to nie kasa tylko chwilowa władza, uzależniła gorzej niż nikotyna.Na wyborach dać im czerwoną kartkę, obciąć nóżki stołków prezesowskich i dyrektorskich i patrzeć jak się sami zagryzają. "HOMO HONIMI LUMPUS EST. "

Beata

Panie Starosto a moja mini sprawa w stosunku do spraw starostwa od siedmiu lat w lesie z niecierpliwością czekam na finał i odpowiedź od Przewodniczącej Rady Powiatu.Pan Koc za chudy w uszach na wice.(A już był w ogródku już witał się z gąską).

obs. (gość)

cyt..."Cel: powołać wicestarostę" Światły cel. Powiecie bełchatowski bez wicestarosty zginiesz i przepadniesz marnie. Jak już "powołają"bo nie powiedziane ,że powołają wybory będą tuż ,tuż i od nowa ...Polska powiatowa w bełchatowskim wydaniu. Tak trzymać....

qwerty (gość)

Przypomnijcie sobie co zrobili dla miasta od wyborów (inwestycje, praca dla młodych z BEŁCHATOWA..........), a co będą obiecywać za rok tuż przed wyborami.Poczynając od prezydentów, przewodniczących czegoś tam, starostów, radnych itp,itd.Ano sorry , dla własnej kaski tak, oczywiście tak.Zapomniałem.