Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Bełchatów. Liceum im. Herberta otwiera drzwi

Maciej Wiśniewski
Bełchatów. Liceum im. Herberta otworzyło drzwi na przyszłych licealistów. Hasłem "Herbert na językach" VI LO chce zachęcić uczniów do skorzystania z oferty szkoły.

Bełchatów. Liceum im. Zbigniewa Herberta zorganizowało dzień otwarty dla uczniów gimnazjów, którzy wybierają właśnie szkoły średnie. "Herbert na językach", to hasło promujące VI LO przy ul. Fabrycznej. Kameralna szkoła kusi unikatową atmosferą i przede wszystkim bardzo dobrymi wynikami egzaminów maturalnych.

- Wyniki w nauce to nasz powód do dumy - mówi Małgorzata Jasitczak, dyrektorka placówki. - Uczniowie VI LO osiągają wyniki na poziomie bardzo wysokim, wysokim i powyżej średniej z wszystkich przedmiotów na poziomie podstawowym i rozszerzonym, co jest zauważalne w rankingu miesięcznika Perspektywy. Kolejny rok znaleźliśmy się wśród najlepszych liceów w Polsce i otrzymaliśmy tytuł Brązowej Szkoły - dodaje.

Brązową tarczę można zauważyć na stronie internetowej szkoły i w materiałach promocyjnych. Jednym z głównych punktów dnia otwartego był pokaz pierwszej pomocy w różnych językach. Właśnie m.in. nauką języków obcych chwali się szkoła. Od września będzie w Herbercie można się uczyć aż czterech języków obcych. Do angielskiego traktowanego jako język pierwszy oraz niemieckiego i hiszpańskiego wprowadzony zostanie także język rosyjski.

Od września w VI LO im. Herberta działać będą dwie nowe klasy pierwsze. Tak jak w poprzednich latach, w liceum funkcjonują po dwie klasy z każdego rocznika.

- Jesteśmy szkołą, która trzyma się tradycji, mimo, że dbamy o nowoczesność - podkreśla dyrektor Jasitczak. - Tradycyjnie otwieramy diw klasy pierwsze, jak każdego roku. Wprowadzamy jednak pewną zmianę, po raz pierwszy będą klasy profilowane - dodaje

Uczniowie, który rozpoczną we wrześniu naukę w Herbercie będą mogli wybrać naukę w klasie humanistyczno-lingwistycznej lub matematyczno-przyrodniczej. Do tej pory w Herbercie podziału na profile nie było. Uczniowie po pierwszym roku nauki wybierali fakultety. I ten system dalej będzie obowiązywał. Po klasie pierwszej uczniowie będą wybierać sobie przedmioty rozszerzone, a szkoła będzie tworzyć grupy fakultatywne, także międzyklasowe. Przynależność do klasy o danym profilu, nie będzie przeszkodą w wybraniu fakultetów z innych przedmiotów.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Wielki Piątek u Ewangelików. Opowiada bp Marcin Hintz

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na belchatow.naszemiasto.pl Nasze Miasto