Bełchatów. Klaudiusz Matyja z brązowym medalem Pucharu Polski kadetów

Matyja zapasy trenuje pod bacznym okiem Andrzeja Olczyka
Matyja zapasy trenuje pod bacznym okiem Andrzeja Olczyka GKS Bełchatów
Klaudiusz Matyja z sekcji zapaśniczej GKS Bełchatów S.A. był jednym z czterech reprezentantów tego klubu, który wziął udział w II Pucharze Polski Kadetów, który odbył się w Kostrzynie nad Odrą.

Brązowy medal Matyja zdobył w kategorii wiekowej kadet do 17 lat w wadze 80 kg. Bez wątpienia ten występ cieszy Klaudiusza, jego trenera, jak i bliskich, ponieważ to najlepszy i pierwszy taki wynik osiągnięty przez bełchatowskiego zapaśnika.

W kategorii wagowej -100 kg na piątej lokacie znalazł się Mateusz Osowski, ósmy był Dominik Proszak, a dopiero 14. lokatę zajął Krystian Michalski.

Cała czwórka zawodników sekcji zapaśniczej GKS Bełchatów wywalczyła kwalifikację do ogólnopolskiej olimpiady młodzieży, aby reprezentować nasze miasto w najważniejszym turnieju w swojej grupie wiekowej.