(© Maciej Wiśniewski)

Bełchatów: anestezjolodzy ze szpitala w Bełchatowie osiągnęli kompromis z placówką. Szpital wybrał firmę, która będzie obsługiwać oddział intensywnej terapii. Mają w niej znaleźć pracę lekarze, którzy świadczyli usługi w szpitalu.

Bełchatów: anestezjolodzy ze szpitala będą od czerwca pracować w firmie NZON Epione. To spółka z siedzibą w Bełchatowie, prowadzona przez Bogusława Sobolewskiego, który pracował w szpitalu w latach 1987-1996. Świadczy m.in. usługi anestezjologiczne i hospicyjne na terenie kilku powiatów. To była jedyna oferta w postępowaniu konkursowym na świadczenie usług anestezjologicznych i intensywnej terapii, którą wybrał szpital.

Nowy podmiot ma świadczyć usługi od czerwca przez trzy lata. Nie jest tajemnicą, że z tą właśnie spółką rozmawiali anestezjolodzy zatrudnieni w bełchatowskim szpitalu. Od czerwca mają pracować dla NZOZ Epione.

- Myślę, że jest to kompromis, na którym nam zależało, ponieważ naszym kierownikiem nie będzie już dotychczasowa szefowa - mówi jeden z lekarzy. - Teraz będziemy musieli ustalić szczegóły zatrudnienia, dyżury, harmonogram pracy, itp. - W całym tym sporze nie chcieliśmy ugrać nic na boku, więc stawki pozostaną bez zmian - dodaje.

Przypomnijmy, że konkurs na świadczenie usług anestezjologicznych i intensywnej terapii szpital ogłosił 10 maja, po tym, jak niemal miesiąc wcześniej zespół dziesięciorga anestezjologów wypowiedział kontraktowe umowy o pracę. Lekarze domagali się odejścia kierowniczki oddziału i bloku operacyjnego, z którą nie mogli dojść do porozumienia w sprawie organizacji pracy. Termin wypowiedzeń mijał 14 maja. Od tego czasu szpital mógł zostać bez opieki anestezjologicznej, a to sparaliżowałoby pracę placówki. Jednak już wówczas lekarze rozmawiali z firmą, która zamierzała przystąpić do ogłoszonego przez dyrekcję konkursu. Dlatego zgodzili się przedłużyć swoje umowy do końca maja. Od czerwca usługę dla szpitala będą już świadczyć za pośrednictwem NZOZ Epione.

To dla lekarzy wygodniejsza forma zatrudnienia, która w lepszy sposób chroni ich przed zwolnieniem z pracy.

Z regionu

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

pyta (gość)

a mogli przecia "fachuowcy" do kanady jechac czy usa czy iinnej zambii to wola w tym grajdole za te psie pieniadzesiedziec? a tacy fachowcy przeica tyle jenzykow znaja i wogole wszystk oumia Ponoc?