Barbórka 2018 w Bełchatowie. Odznaczenia i medale dla górników [ZDJĘCIA, FILM]

Barbórka 2018 w Bełchatów. Górnicy z bełchatowskiej kopalni wzięli udział w uroczystej akademii z okazji święta Barbórki, którą zorganizował koncern PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna. Pracownicy kopalni otrzymali medale i odznaczenia. Podczas uroczystości nie zabrakło wystąpień przedstawicieli PGE. Z życzeniami barbórkowymi przybyli także samorządowcy i posłowie.

Kilkaset osób zgromadziła coroczna tradycyjna akademia barbórkowa organizowana przez koncern PGE GiEK. Podczas uroczystości wręczono pracownikom medale i odznaczenia, nie zabrakło też dyskusji o przyszłości energetyki opartej na węglu brunatnym.

Ryszard Wasiłek, wiceprezes PGE Polskiej Grupy Energetycznej wyraził szacunek i wdzięczność dla pracy górników.

Przyszłość i dobrobyt Polski w bardzo dużym stopniu zależą właśnie od Waszego trudu i zaangażowania. To dzięki Wam, dzięki Waszej codziennej pracy, w domach w całej Polsce płynie prąd _– powiedział Ryszard Wasiłek. – PGE to największa firma energetyczna w Polsce i naszym zadaniem jest zapewnienie bezpieczeństwa energetycznego kraju. Dzięki Waszej pracy jest to możliwe. Nasze wspólne wysiłki sprawiły, że PGE utrzymuje pozycję lidera na krajowym rynku energetycznym. To powód do dumy, ale też ogromna odpowiedzialność. Jako lider polskiej energetyki musimy patrzeć w przyszłość. Nie możemy spocząć na laurach, musimy dalej się rozwijać i wyznaczać nowe kierunki rozwoju w energetyce_ – mówił wiceprezes PGE.

Wiecperezes Wasiłek, przytaczając dane operacyjne, podkreślił istotną rolę węgla brunatnego dla polskiej energetyki. Węgiel brunatny, tuż po węglu kamiennym, jest dzisiaj głównym surowcem energetycznym, który pozwala na zabezpieczenie 30 proc. krajowej produkcji energii elektrycznej.

Właśnie dlatego zarówno dla Polski jak i dla PGE węgiel brunatny, tuż po węglu kamiennym, stanowi obecnie kluczową rolę w gospodarce, zwłaszcza, że nasze kopalnie wydobywają 80 proc. tego surowca – powiedział Ryszard Wasiłek.

O pozycji lidera spółki w branży górnictwa węgla brunatnego mówił Radosław Rasała, (p.o.) prezes PGE GiEK.

Tutaj w Bełchatowie, gdzie bije energetyczne serce Polski, doskonale zdajemy sobie sprawę, że bez ciężkiej pracy górników przez 24 godziny na dobę, nie sposób wyobrazić sobie funkcjonowania sektora elektroenergetycznego oraz bezpieczeństwa energetycznego Polski. Bo węgiel brunatny to nie tylko długa tradycja, ale również najbliższa przyszłość naszego kraju, o którą musimy już dzisiaj zadbać podejmując mądre decyzje odnośnie zagospodarowania tego surowca w Polsce, z myślą o obecnych i przyszłych pokoleniach Polaków _– mówił Radosław Rasała. – _Już dzisiaj dbamy o utrzymanie górnictwa węgla brunatnego na właściwym poziomie i utrzymywaniu kosztów produkcji tego paliwa na stosunkowo niskim poziomie, a jednocześnie zapewniając polskiej gospodarce najtańsze paliwo kopalne. Stąd też myślimy dzisiaj o nowych technologiach węglowych, jak np. rozwój technologii chemicznej przeróbki węgla na paliwo gazowe, które w przyszłości pozwoliłoby energetyce konwencjonalnej na bycie jeszcze bardziej neutralną dla środowiska naturalnego – dodał Radosław Rasała, który życzył bełchatowskim górnikom również tego, aby Św. Barbara, tak jak dotychczas, otoczyła ich dobrą opieką w codziennej pracy.

ZOBACZ TAKŻE: BARBÓRKA 2018. GÓRNICY MASZEROWALI ULICAMI BEŁCHATOWA [ZDJĘCIA]

Podczas uroczystej gali pracownicy PGE GiEK zostali uhonorowani odznaczeniami państwowymi - Brązowymi Krzyżami Zasługi, Złotymi, Srebrnymi i Brązowym Medalami za Długoletnią Służbę. Ponadto na wniosek prezesa PGE GiEK Minister Energii przyznał stopnie Generalnego Dyrektora Górniczego. Otrzymali je: Dyrektor Ekonomiczno–Finansowy KWB Bełchatów Lucyna Zyberyng (I stopień), Kierownik Robót Górniczych Zdejmowania Nadkładu i Wydobycia Węgla Andrzej Rupieta (II stopień), Główny Inżynier ds. Inwestycji i Rozwoju KWB Bełchatów Mariusz Jamróz (III stopień). Wyróżniono także pracowników za zaangażowanie w rozwój innowacyjności.

Wideo

Grzegorz Maliszewski

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

06.12.2018, 00:03

ile wpadło na konto z tyt. Barbórki?

05.12.2018, 16:06

NNNNNNNNNNNO ANTONIO WĘSZY .... KAZDA AWARIA ....TO NAPEWNO WINA RUSKICH

05.12.2018, 09:17

Przecież Antonio przyjeżdża do swoich misiewiczów. Poobstawiali kluczowe stanowiska. Poobdzielali sie kasą o której poprzednicy nawet nie śnili. Jednak nikogo z ministerstwa nie było...Może to dobry znak że nie chcą się utożsamiać z tym nepotyzmem i wraz z nowym prezesem będą istotne zmiany. Oby... ich pogonili i zrobili audyt m.in.przyjęć.

05.12.2018, 09:00

Po co ten Antonio tu przyjeżdża przecież już rozwalił wszystko.

05.12.2018, 08:56

Dwie posłanki już poobsadzały stanowiska przy pomocy ministra w Elektrowni i Kopalni tylko tyle że nieudacznikami. A nasze posły i senatory kompletne dno.

05.12.2018, 08:03

...medaliści...

05.12.2018, 00:08

A pani Sylwia medal dostała w końcu to już prawie rok pracy będzie?

04.12.2018, 22:08

Te wasze związki to same celebryty....

04.12.2018, 21:35

Takiego dziadostwa to jeszcze w tej kopalni nie było. Nawet za komuny. Takich ignorantów buców karierowiczów. Z takimi stawkami zaczynają pracę w kopalni że to traaageedia. Jak k.... nie radomsko to pajęczno. Jak nie z dyscyiplinarką z art. 52 kierownikiem zostaje to na 2 lata przed emeryturą. Kategorie których ten z 40 letnim stażrm nawet nigdy nie dostanie. Ale prawdziwi górnicy was podsumowali. Frekwencja na karczmie na Combrze mówi sama za siebie. Zabronili nawet fotografować. A ten dzisiejszy pochód? Połowa to rzeczywiście orkiestra i poczty sztandarowe. Rozbój i rozbiór w biały dzień.

04.12.2018, 20:33

Ja jebe🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣jest moc
Co oni wszyscy pija?se medale daly się bawią cieszą A kopalnia się kończy Poseł mówił że Złoczew nic pewnego A reszta świętuje
Ladnie!!!!! Ciekawe jakie medale będą na koniec przy wykopywaniu co niektórych

04.12.2018, 20:30

Oooo to ja sie zapisze tylko gdzie? Ponoć za przepracowany rok można medal dostać 29 grupę I nie trzeba udawać że wstyd....hahaha
Kupię popcorn i czekam konca

04.12.2018, 20:27

Dokladnie

04.12.2018, 20:04

Anonim - masz rację ale takie czasy że ludzie za podwyżkę pod stołem zapiszą się do Związku którego nie popierają i nie podoba im się to, że ich Związek daje medal tym którzy nigdy nie pracowali na "odkrywce".

04.12.2018, 19:56

Senator nie bierze udziału w tej szkole
Zdaje się że poseł też
I dobrze bo wstyd za tamtych odznaczonych co nikt nie wie za co

04.12.2018, 19:55

Do anonima
Zgadzam się w 100% trochę wyczucia Co niektórym by się zdało to święto nasze a nie prezesów posłanki czy pseudo dyr co tu z woj czy era

04.12.2018, 19:52

Jestem górnikiem tej kopalni od 40 lat i krew mnie zalewa jak patrzę na to dziadostwo!!!byłem ostatnio na święcie emerytów górników I wszystko byłoby ok gdyby nam tego święta nie zabrali aktualni darmozjadzi.Wyobrazcie sobie , że na naszym swięcie ludzi którzy przepracowali ze mną we wkopie ponad 30 lat odznaczenia nadawali sobie byly prezes jakaś pani posel w to wszystko jeszcze zamieszany jest jakiś związek zawodow co placze za prezesem zamiast za ludźmi.
Nie wstyd Wam?!!!!żeby stawać z medalami obok tych co całe życie w kopalni pracowali,????
Związki zawodowe mogą wręczyć "medale pożal się Boże na swoich wiejskich tupankach mocno zakrapianych prezesową wódka
Pycha kroczy przed upadkiem!!

04.12.2018, 17:51

senator dostał 100 tys podwyżki w kwb za rządów pisu a reszta po 10 zł

04.12.2018, 17:15

Nawet agentura wschodnia dojechała ( wg red. Piątka )
I po drodze nie rozbiła żadnego samochodu
( chyba ,że coś się nie przedostało do mediów)
Cud Panie , cud.

04.12.2018, 16:57

Torfiorze, jak mawiają w spółkach XD