Barbórka 2018 w Bełchatowie. Górnicy wzięli udział we mszy świętej i przemaszerowali ulicami miasta [ZDJĘCIA]

Barbórka 2018 w Bełchatowie. Rozpoczęły się obchody Barbórki w Bełchatowie. Pracownicy kopalni wzięli udział we mszy świętej i przemaszerowali ulicami miasta na uroczystą akademię, podczas której wręczone zostaną medale i odznaczenia.

Tradycyjną górniczą pobudką w wykonaniu orkiestry bełchatowskiej kopalni rozpoczęły się obchody Barbórki w Bełchatowie, w pobliżu którego znajduje się jedna z największych w Europie kopalni odkrywkowych. Nie powinno więc też dziwić, że obchody w mieście, które „na węglu wyrosło”, będą najbardziej okazałe.

Pracownicy kopalni Bełchatów dzisiejsze święto rozpoczęli od modlitwy. Kilkuset górników wzięło udział we e mszy świętej w intencji górników i ich rodzin, która została odprawiona w parafii NMP Matki Kościoła i św. Barbary na osiedlu Dolnośląskim (godz. 9).

ZOBACZ TAKŻE: BARBÓRKA 2018. GÓRNICY OTRZYMALI MEDALE I ODZNACZENIA [ZDJĘCIA]

Po mszy, pomimo padającego deszczu, górnicy przemaszerowali w mundurach, w towarzystwie orkiestry, ulicami miasta na kolejne uroczystości. W samo południe rozpocznie się barbórkowa akademia w hali widowiskowo-sportowej. Będą tam zaproszeni goście, m.in. przedstawiciele Polskiej Grupy Energetycznej i Ministerstwa Energii. Podczas obchodów Barbórki pracownikom zostaną wręczone medale i wyróżnienia. Zaplanowano także występ zespołu Bodo Cafe, oraz tradycyjny poczęstunek górniczy: śląski krupniok i zimne piwo.

Wideo

Grzegorz Maliszewski

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

07.12.2018, 09:53

Nie trafiłeś ;) mało tego nawet nie pracuje ani na kopalni ani w elektrowni. I pewnie nie będzie mi dane. Bo nikogo nie znam ani nie jestem z pisu. Może gdybym mieszkał w Radomsku lub Pajęcznie. Ale też nie... Wystarczy poczytać Wasze komentarze. Pozdrawiam

07.12.2018, 08:12

Obserwator masz w rodzinie związkowców? Tak bardzo ich bronisz... . Dużo wiesz jak na człowieka nie związanego z kopalnią!

06.12.2018, 14:04

Wszyscy poniżej mają ból dupy bo nie pracują w kopalni?? W dupie byliście i równo widzieliście! Skoro w kopalni się leży i nic nie robi to skąd się bierze prąd w waszych domach? Przywożą że śląska? No chyba nie... tutaj ludzie pracują na dworze cały rok bez względu na pogodę, kurz węglowy, błoto, glina. Wiosna, lato, jesień i zima. Sam nie pracuje w kopalni, ale wiem jak wygląda praca we kopie! I w cale tak cacy nie jest... Ale polska mentalność... Sam nie mam innemu nie dam! I wszędzie hejty. Wiecznie nie zadowoleni... Wiecznie źle... Tak to widzę gdy czytam Wasze komentarze. Wstyd! W Niemczech też są kopalnie odkrywkową i nikt tak nie hejtuje jak w Polsce! A co do związków zawodowych gdyby nie oni to byście chu..a mieli w tej kopalni o ile by już sprzedana nie została. Dziekujcie związka że macie swoje stanowiska pracy... przywileje oraz dobre grupy. Ale nie... związki chu.ja robią i większość z was się wypisała. A gdyby były grupowe zwolnienia to by był by płacz i lament oraz szybkie zapisy do związków. Powinni dać wam karteczki do podpisania że nie ma powrotu :)

05.12.2018, 21:44

Zadaj to pytanie jak będzie procesja w mieście!

05.12.2018, 18:56

TAKIE PROSTE PYTANIE KO WYDAŁ IM POZWOLENIE NA PRZEMARSZ I BLOKOWANIE PASU JEZDNI

05.12.2018, 11:21

Górnicy? to są kopidoły i prawdziwym górnikiem nie mają nic wspólnego.

05.12.2018, 11:01

do Xyz! Jakby wybrali najbrzydsze, to twoja szłaby w pierwszym rzędzie.

05.12.2018, 10:13

7

05.12.2018, 09:12

A te kobity w tych mundurach to wybrali najbrzydsze w kwb?????

05.12.2018, 08:46

Co niektórym to jiż w ogóle się we łbie przestawia, rok czasu na odkrywce i on górnik, jeden z drugim, hamburczyki...A te baby to nawet wkopu nie widziały A mundur zakładają, kabaret lepszy od Paranienormalnych...górnicy to na Śląsku, A nie tutaj brykiety z biur. Jak by porównać gówno do twarogu.

04.12.2018, 22:27

Żenada sama je**na świniarnia w pochodzie górnictwo papierkowe!

04.12.2018, 21:14

A te związkowe pajacyki z zzprc to patrzą pod nogi bo ludzią boją się w oczy spojrzeć a zwłaszcza ten od lewej

04.12.2018, 20:13

nasi Torfiarze pracują do 50 a potem odbierają odłożone składki
i spożywają siąTki.
na rynku grasują i popelinę sieją................... PRYMUSI !!!!

04.12.2018, 20:08

Jacy k*rwa górnicy, śmiech na sali nazywać tak tych je*anych nierobów. Podejrzewam że 90% tych popaprańców bałoby się zjechać do prawdziwej kopalni. Szacunek dla prawdziwych na Śląsku, bo tam trzeba mieć jaja żeby podjąć prace w Bełchatowie trzeba mieć znajomości.

04.12.2018, 16:07

a czemu nie kościół na binkowie przecież proboszcz górnik zawsze wspłpracowal z kopalnią ????

04.12.2018, 16:06

Frekwencja podobnie jak jak na combrze czy karczmie z czego więcej niż połowa to orkiestra i delegacje poczty sztandarowe.. niestety tak sie bawi radomsko i pajęczno... kopalnio żal...

04.12.2018, 15:12

obchody jeszcze nie w radomsku ?

04.12.2018, 14:51

Górnicy to są na Śląsku. Tu mamy pochód TORFIORZY, a połowa z nich wkopu nie widziała.

04.12.2018, 14:10

Ci co pracują od roku czy 2 lat to też średnia powyżej 40 . Takich przyjmują

04.12.2018, 14:10

A tych z czarnymi piórami to na palcach jednej ręki można policzć.

04.12.2018, 14:02

Widać przynajmniej jaka jest średnia wieku górników. Młodych można policzyć na dwóch rękach.

04.12.2018, 12:54

No ..górnicy przecież... pracują już długo niektórzy od 1 roku lub niektórzy nawet 2 lata. To przecież górnicy. Desant czyli zaciąg nepotów ważniejszy od tych co po 40 lat pracują bo i kasa nieporównywalna.

04.12.2018, 12:47

HAHAHAHAH GORNICY... NIE ROZSMIESZAJCIE MNIE CI CALI "GORNICY" GODZINY NIE WYTRZYMALI BY W PRAWDZIWEJ KOPALNI PDO ZIEMIA ;)

04.12.2018, 12:40

prawdziwi górnicy się śmieją