(© Krzysztof Szymczak)

André Rieu i Orkiestra Johanna Straussa wracają do Łodzi. Holenderski skrzypek i jego orkiestra wystąpią w Atlas Arenie 26 maja.

Czterdzieści milionów sprzedanych płyt, 600 tysięcy fanów na corocznych koncertach - André Rieu jest nazywany współczesnym „Królem Walca”. Od 1994 roku podróżuje po świecie z własną orkiestrą, spełniając swoje marzenia. Jego fani uwielbiają ciekawy repertuar i rozrywkowy styl koncertów. Swój największy koncert do tej pory zagrał w Melbourne przed tłumem 38 tysięcy fanów.

Wyjątkowa oferta! Z roczną prenumeratą cyfrową Dziennika Łódzkiego otrzymasz w prezencie bilety dla 2 osób na koncert Andrea Rieu
André Rieu często podkreśla, że najważniejsze w tym wszystkim są emocje:

Powinniśmy starać się podejmować decyzje w naszym życiu, w naszych sercach, a nie w naszych głowach. Ludzie często pytają mnie, w jaki sposób wybieram muzykę, którą gram - to czysta intuicja. Kocham Johanna Straussa, ale Andrew Lloyd Webber i Bruce Springsteen pobudzają mnie także. Powinniśmy przestać ograniczać się w kategoriach i przekraczać granice - nie tylko pod względem muzycznym, ale także w naszym naszym życiu


André Rieu i jego orkiestra osiągnęli popularność łącząc trzymające poziom wykonawstwo najbardziej znanych walców, arii operowych i operetkowych z show, w którym nie brakuje balonów i sztucznych ogni, żartów i dystansu. Wieczór spędzony z programem muzycznym, który opracowuje André Rieu, jest każdorazowo spotkaniem ze znanym i lubianym repertuarem muzyki klasycznej, operowej, operetkowej i musicalowej. Przebój goni przebój, a Rieu w czasie poszczególnych utworów wchodzi w rolę a to solisty, a to dyrygenta.

ZOBACZ TEŻ: Noc Muzeów 2017 w Łodzi. Lista muzeów i instytucji [PROGRAM]


Wierny pozostaje przy tym estradowemu credo, że muzyka czasów Johanna Straussa spełniała także funkcje rozrywkowe - i w taki sposób powinna być również dzisiaj traktowana. Dlatego André Rieu dba o przystępność muzycznej formy, nawet gdy wykonywane są kanoniczne utwory wielkich kompozytorów, a program wieczoru uzupełniają liczne niespodzianki i dowcipy (podczas polskich koncertów konferansjerkę tłumaczy grająca w orkiestrze André Rieu polska skrzypaczka).

André Rieu i Orkiestra Johanna Straussa gościli już w Łodzi i ci, co uczestniczyli w tych koncertach wiedzą, jak doskonałą zabawą i przyjemnością są występu muzyków.

W tym roku dodatkowym pretekstem do zakupu biletów może być Dzień Matki. A bilety na łódzki koncert kosztują od 190 do 490 zł. Do nabycia na andrerieu.com i eventim.pl.


Wydarzenia Kulturalne | Wiadomości Kulturalne

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!