Rosną nowe mieszkania. TBS i BTBS planują budowę kolejnych bloków

Towarzystwo Budownictwa Społecznego i Bełchatowska Spółdzielnia Mieszkaniowa planują budowę kolejnych bloków

Budowany aktualnie blok na ul
Masz zdjęcie do tego tematu? Wyślij

Budowany aktualnie blok na ul. Czyżewskiego będzie drugim budynkiem BTBS w tej okolicy (© Grzegorz Maliszewski)

W październiku, do swoich nowych mieszkań wprowadzą się rodziny, dla których BTBS buduje blok przy ul. Czyżewskiego.
- Termin zakończenia inwestycji to 30 września. Przydzielone są wszystkie 24 mieszkania - mówi Ewa Karczewska, prezes BTBS.

BTBS planuje już kolejne inwestycje, jednak problemem jest brak działki.
- Prowadzimy rozmowy z przedstawicielami urzędu miasta. Prawdopodobnie będzie to działka w okolicach os. Olsztyńskiego. W chwili obecnej nie są to informacje potwierdzone żadnym aktem notarialnym, jednak mogę potwierdzić, że miasto przewiduje przekazanie nam terenów pod budowę następnych bloków - zdradza Karczewska.

Bełchatowska Spółdzielnia Mieszkaniowa jest natomiast coraz bliżej końca prac w Łuszcznowicach koło Kleszczowa. Pod koniec roku odda do użytku trzy bloki.
- Termin oddania kolejnych trzech to połowa 2012 r. - mówi Andrzej Ratajski, prezes BSM. - W planach są jeszcze cztery bloki, do których pierwsi lokatorzy wprowadzą się pod koniec 2012 r. - W sześciu blokach jest już komplet lokatorów. Nabór do czterech kolejnych będzie prowadzony.

BSM chce też budować w Bełchatowie, ale na razie nie zdradza szczegółów. Miałaby to być zarówno zabudowa szeregowa, jak i wielorodzinna.
∨ Czytaj dalej

Komentarze (2)

avatar
avatar
staś (gość)

Zamiast remontować bloki w Bełchatowie, Zarząd Spółdzielni wydaje pieniądze członków spółdzielni gdzieś w Kleszczowie co na to ABW to jest wątek do zbadania, grunty!!!!. Kto zwróci nam pieniądze z funduszu remontowego - płacimy na nowe bloki poza Bełchatowem. CBA winno zając się BSM.

Wybierz kategorię