Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Najbardziej wpływowi Bełchatowa - zagłosuj w plebiscycie

Aleksandra Tyczyńska, Magdalena Buchalska-Frysz
Jeszcze tylko dziś do północy można typować wpływowych regionu piotrkowskiego i bełchatowskiego. Na razie listę najbardziej wpływowych osób w regionie bełchatowskim otwiera Urszula Świerczyńska, burmistrz Zelowa, w czołówce są też Jadwiga Tumidajewicz, prezes Inkomu i Mirosław Marszał, szef Binżu. Wszystko może się jednak zmienić, bo głosowanie wciąż trwa.

Ostateczne wyniki zależą jednak od Państwa. Już dziś możesz wskazać najbardziej wpływowe osoby w powiecie bełchatowskim. Wystarczy wysłać SMS-a na numer 7248.

Głosowanie potrwa do 1 kwietnia do północy. Wyniki opublikujemy w tygodniku "7 Dni Piotrków, Bełchatów" 8 kwietnia. 
Prezentujemy listę 21 osób z powiatu bełchatowskiego, które naszym zdaniem stanowią o obliczu naszego regionu.
 Informacji o plebiscycie szukaj także w codziennym wydaniu "Dziennika Łódzkiego" i kolejnych wydaniach naszych tygodników.


Aby wziąć udział w typowaniu najbardziej wpływowej osoby naszego regionu należy wysłać SMS-a na numer 7248 o treści SDPB.WPLYWOWI. po kropce podając numer kandydata z naszej listy. Koszt wysłania SMS-a wynosi 2,46 zł z VAT.

Wpływowi w regionie bełchatowskim:

22. Tadeusz Banasiak
: Dyrektor PGE GiEK SA, oddział Elektrownia Bełchatów. Firmie szefuje od ubiegłego roku, Wcześniej był przez 11 lat prezesem Elbisu, spółki córki elektrowni. Kieruje jedną z największych firm w regionie, zatrudniającą blisko 4 tys. pracowników

23. Marek Chrzanowski
: Jest prezydentem Bełchatowa już trzecią kadencję. Niektórzy w ostatnich wyborach nie wróżyli mu sukcesu twierdząc, że już ,,swoje zrobił". W drugiej turze okazał się jednak silniejszy od Tadeusza Rozpary. Za jego rządów zmieniło się, m.in. oblicze centrum miasta.

24. 
Szczepan Chrzęst: 
Starosta bełchatowski, uważany za szarą eminencję bełchatowskiej polityki. Od wielu lat związany ze środowiskiem PSL, uchodzi za specjalistę od "trudnych rozmów" nie tylko z Urzędem Marszałkowskim, choć to w tym urzędzie przyjaciół ma najwięcej.



25. Wiesław Dobkowski: 
Senator PiS, dyrektor Zakładu Robót Inżynieryjno-Budowlanych kopalni, wcześniej radny sejmiku województwa łódzkiego. W imieniu Jarosława Kaczyńskiego rozdaje karty w PiS-ie całego regionu. Szef zarządu PiS w powicie, wiceprezes okręgu piotrkowskiego.

26. Marek Izdebsk: i
Proboszcz Parafii Ewangelicko Reformowanej w Bełchatowie, biskup i superintendent generalny Kościoła Ewangelicko-Reformowanego w RP. Najwyższy
w hierarchii kościelnej spośród duchownych związanych z naszym regionem

27. 
Jacek Kaczorowski
: Trzęsie polską energetyką konwencjonalną. Najpierw szef bełchatowskiej kopalni, później też elektrowni, teraz spółki Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna, której siedziba dzięki niemu jest w Bełchatowie. Silny charakter, zdecydowane rządy i szerokie znajomości.

28. Kazimierz Kozioł
: Wcześniej drugi po Jacku Kaczorowskim w bełchatowskiej kopalni, teraz kieruje tą firmą. Odpowiada za los kilku tysięcy osób pracujących. Fachowiec w swojej branży. Życzliwy, ale jak mówią, jest dobry, jak jest dobrze. Jak jest źle, potrafi być stanowczy


29. Janusz Krakowiak
: Dziekan dekanatu bełchatowskiego. Mówią o nim: ksiądz-biznesmen. Ciągle zalatany, ma szerokie znajomości i w polityce, i w biznesie. I spory posłuch, więc niejedno może załatwić. Trochę zgrzyta pomiędzy nim, a magistratem. Zresztą na ogół mówi to, co myśli. 


30. 
Włodzimierz Kula: 
Radny wojewódzki (PO). Wcześniej był posłem, ale mówi się, że poselskie ławy opuścił bez żalu, bo w sejmiku więcej może zdziałać niż w parlamencie. Od lat związany z bełchatowską kopalnią, prawa ręka Jacka Kaczorowskiego, prezesa spółki GiEK SA.


31. Włodzimierz Kuliński
: Wcześniej przewodniczący, teraz wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Bełchatowa. Dyrektor jednego z dużych banków w mieście. Poważany, często będący głosem rozsądku na sesjach. Za dużo się nie promuje, ale jego zdanie liczy się w polityce.

32. Mirosław Marszał
: Prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Bełchatowie, szef firmy Binż działającej w branży budowlanej blisko 20 lat. Przedsiębiorca z dużym doświadczeniem. Firma, którą kieruje, sponsoruje Skrę Bełchatów. Zdobyła tytuły m.in. Solidnej Firmy i Gazeli Biznesu.



33. Janusz Mękarski
: Wiceprezydent Bełchatowa ds. oświaty, kultury i sportu. W ostatnich wyborach kandydował na fotel prezydenta miasta, ale poniósł druzgocącą klęskę.
W lokalnych strukturach PO ma silną pozycję, trzeba liczyć się z jego zdaniem.

34. 
Konrad Piechocki
: Prezes bełchatowskiej Skry bez reszty oddany temu zespołowi i siatkówce. Zrobił zawrotną karierę - od nauczyciela wf. do prezesowania najlepszej drużynie siatkarskiej w Polsce. I zawdzięcza to swojej pracy. Ceniony za to, co robi, doskonale promuje region.


35.Tadeusz Rozpara: 
Polityk (SLD), który z niejednego pieca jadł chleb. Przez dwie kadencje był prezydentem Bełchatowa, na fotel szykował się też w ostatnich wyborach. Odpadł w drugiej turze. Ma doświadczenie, wiedzę i spore znajomości. Nie zaszkodzi mieć go w notesie z telefonami.



36. Paweł Szataniak: 
Współwłaściciel notowanych na giełdzie Grupy Pamapol i spółki Wielton, jeden z najbogatszych mieszkańców województwa łódzkiego. Choć formalnie w Pamapolu jest "tylko" prezesem Rady Nadzorczej, mówi się, że to właśnie on rozdaje w Ruścu karty.

37. Waldemar Szulc
: O polskiej energetyce wie chyba wszystko. Choć jakoś specjalnie się tym nie chwali. Z fotela prezesa Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej trafił do zarządu elektrowni, a póżniej do zarządu spółki GiEK SA. Ma rozległe znajomości i sporo wie.


38. Urszula Świerczyńska: 
Burmistrz Zelowa, szefowa powiatowych struktur PSL, jeszcze jako szefowa powiatowych inwestycji była postrachem firm budowlanych. Choć formalnie nie ma już ze starostwem nic wspólnego, zachowała tu silne wpływy. Ponoć sporo może w Urzędzie Marszałkowskim.

39. Kazimiera Tarkowska: 
Wójt Kleszczowa, najbogatszej gminy w Polsce, żelazna dama.
Przez jednych lubiana, przez innych mniej. Z racji pozycji gminy obraca się w wysokich kręgach, zna kogo trzeba, sporo może. Gmina, którą kieruje, często wspomaga samorządy i placówki.


40. 
Jadwiga Tumidajewicz
:Pani prezes się nie odmawia. Urok osobisty i silny charakter pozwalają jej z powodzeniem szefować firmą Inkom w branży opanowanej przez mężczyzn. Potrafi wykorzystać też znajomości do tego, by fundacja przez nią kierowana zbierała pieniądze dla dzieci.

41.
Mariusz Wlazły: 
Zawodnik bełchatowskiej Skry, niekwestionowany mistrz siatkarskiego parkietu, znakomita marka dla Bełchatowa. Potrafi wykorzystać swoje ,,pięć minut". Często udziela się charytatywnie, współpracuje m.in. z fundacjami Herosi, Możesz i Dr. Clown.



42.Marek Włóka: 
Radny sejmiku województwa łódzkiego (PiS), wcześniej radny miejski i radny powiatowy. Jest dyrektorem ds. wykonawstwa własnego w bełchatowskiej kopalni, w CV ma też pracę w zarządzie bełchatowskiej kopalni. Od lat związany z polityką. 


Wpływowi w regionie piotrkowskim:

1. Adam Banaszczyk
: Od podstaw zbudował firmę Emerson, która zaczynała od produkcji papieru do drukarek, a w tej chwili zajmuje nie tylko liczące się miejsce w branży poligraficznej, ale też zapoczątkowała takie inwestycje jak Logistic City, Platinum Park i Focus Mall.


2. Michał Bąkiewicz
: Siatkarz urodzony w Piotrkowie, grający na pozycji przyjmującego w PGE Skra Bełchatów. Srebrny medalista Mistrzostw Świata w Japonii, Olimpijczyk z Aten 2004. Siatkarz roku 2010 w plebiscycie Siatkarskie Plusy. Angażuje się w kampanie społeczne.



3. Marian Błaszczyński: 
Po raz drugi przewodniczący rady miasta, grający pierwsze skrzypce w prezydenckim ugrupowaniu Razem dla Piotrkowa. Specjalista chorób płuc w szpitalu wojewódzkim. Na koncie ma szefowanie piotrkowskiemu PCK, zasiadanie w radzie nadzorczej MZK


4. Ireneusz Bochyński: 
Rektor Kościoła Akademickiego Panien Dominikanek w Piotrkowie, autorytet w kwestiach kultury i wiary. Dzięki jego staraniom trybunalski gród jest jednym z trzech miast w Łódzkiem, gdzie powstaje Centrum Idei. Projekt dostał ponad 40 mln zł dofinansowania.


5. Stanisław Cubała
: Starosta powiatu piotrkowskiego, którego pozycja jest niezachwiana od kilku kadencji. Jest członkiem wojewódzkich władz Polskiego Stronnictwa Ludowego w Łódzkiem. Jego staraniami powiat piotrkowski jest na drodze do przejęcia piotrkowskiego PKS.


6. 
Krzysztof Chojniak: 
Prezydent Piotrkowa drugą kadencję, wcześniej wiceprezydent. Ma wpływ na to, co dzieje się w mieście, na inwestycje i na zadania, na które pozyskiwane są fundusze z Unii Europejskiej. Po burzy w radzie miejskiej znów ma większościową koalicję.


7. Andrzej Czapla: 
Były wiceprezydent Piotrkowa, związany z PO. Piotrkowianie ponownie wybrali go na radnego. Z mandatu zrezygnował chcąc pozostać na stanowisku wiceprezesa Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.


8. 
Jan Dziemdziora: 
Radny miejski z ramienia SLD, do niedawna przewodniczący rady, kandydat na prezydenta w ostatnich wyborach samorządowych. Znany z tego, że chętnie spotyka się z mieszkańcami, rozmawia z nimi i uparcie występuje w nurtujących ich sprawach.



9. Grzegorz Gogol: 
Ksiądz kanonik, wolborski proboszcz, dziekan i prepozyt kapituły przy Kolegiacie w Wolborzu (doprowadził do jej przywrócenia). Duchowny znany z pracowitości i gospodarności. W tym roku obchodzi 27-lecie święceń kapłańskich, w Wolborzu od 2007 r.

10. Waldemar Kelm: 
Właściciel przedsiębiorstwa "Cza - Ta". Zdobywca tytułu i statuetki Przedsiębiorca Roku 2010, przyznawanej przez radę Regionalnej Izby Gospodarczej. Bierze czynny udział w życiu gospodarczym, społe-cznym i sportowym miasta. Jest biznesowym autorytetem.


11. Marek Konieczko
: Dyrektor szpitala wojewódzkiego w Piotrkowie i miejski radny. W tej pierwszej roli ma zauważalne osiągnięcia - szpital zarabia, zdobywa pieniądze z zewnątrz i inwestuje, m.in. w nowoczesny sprzęt, lądowisko dla ratunkowych helikopterów, nowy SOR.


12. Witold Maćkowiak: 
Przedsiębiorca z Piotrkowa zarządzający firmą Roka, od niedawna także prezes piotrkowskich Sklejek. Autorytet w kwestiach gospodarczych, znany z ciętego języka. Przez wielu uważany za szarą eminencję lokalnego życia politycznego.


13. Marek Mazur
: Przewodniczący sejmiku województwa łódzkiego, członek Prezydium Krajowego Zrzeszenia LZS, kandydat na prezydenta Piotrkowa w ostatnich wyborach. Niedawno został członkiem Kongresu Władz Lokalnych i Regionalnych Europy w Strasburgu


14. Włodzimierz Motyka: 
Właściciel firmy Motex w Sulejowie, produkującej odzież i szyjącej bieliznę dla Triumpha, wiceprezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Piotrkowie, Przedsiębiorca Roku 2009, honorowy prezes Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Piotrkowie.


15. Bogdan Munik
: Sekretarz miasta, wprowadzony na to stanowisko przez byłego prezydenta Waldemara Matusewicza, skazanego za korupcję. Ułożył sobie współpracę z kolejnym prezydentem. Niedawno został szefem zespołu ds. wdrażania partnerstwa publiczno-prywatnego.



16. Artur Ostrowski: 
Poseł SLD z Piotrkowa, cieszący się dużą popularnością wśród piotrkowian, wybrany już na piątą kadencję z rzędu. Korzystając z mandatu posła często występuje z interpelacjami w sprawach lokalnych, zadaje pytania rządzącym w mieście.



17. Wojciech Piechut
: Z pochodzenia łodzianin, był dyrektorem Pasażu Grunwaldzkiego we Wrocławiu, teraz szefuje piotrkowskiej galerii Focus Mall, pierwszej takiej w regionie, która dzięki ofercie i okolicznościowym akcjom stała się nowym centrum handlowo-rozrywkowym miasta.

18. 
Andrzej Pol: 
Były prezydent Piotrkowa, w minionej kadencji radny, do niedawna prezes Miejskiego Zakładu Gospodarki Komunalnej. Od lat piastuje stanowisko prezesa Regionalnej Izby Gospodarczej w Piotrkowie. Znany z dużej kultury osobistej i kultury politycznej.

19. 
Elżbieta Radziszewska
: Lekarka i posłanka na Sejm PO, w 2008 r. została pełnomocnikiem rządu do spraw równego traktowania. Znana z kontrowersyjnych wypowiedzi na temat gejów i lesbijek. M.in. dzięki jej staraniom Matka Boża Trybunalska została patronką parlamentarzystów.

20. Jolanta Rutowicz
: Pochodząca z Piotrkowa zwyciężczyni 4. edycji telewizyjnego reality show Big Brother, celebrytka goszcząca na portalach plotkarskich, próbuje sił w modelingu. Tipsami, jednorożcem i niekonwencjonalnym sposobem bycia zaskarbiła sobie wielu fanów.



21. Tomasz Stachaczyk: 
Właściciel firmy Eltom, zwany w Piotrkowie medialnym magnatem, skupiającym w jednym ręku lokalne radio Strefa FM i tygodnik "Tydzień Trybunalski". Wprowadził i rozpropagował w mieście takie, znane już plebiscyty, jak Sportowiec Roku i Piotry.

Poniżej aktualne wyniki plebiscytu

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Rewolucyjne zmiany w wynagrodzeniach milionów Polaków

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na belchatow.naszemiasto.pl Nasze Miasto