Wybierz region

Wybierz miasto

  Zmierzyli naszą religijność

  Autor: (ani)

  2006-12-08, Aktualizacja: 2006-12-08 03:17 źródło: Polska Dziennik Łódzki

  Aż 93,7 procent wiernych z archidiecezji łódzkiej deklaruje, że wierzy w Boga, ale tylko 23 proc. twierdzi, że są głęboko wierzący - wynika z badań religijności, które w ostatnich 10 latach przeprowadził Instytut ...

  Aż 93,7 procent wiernych z archidiecezji łódzkiej deklaruje, że wierzy w Boga, ale tylko 23 proc. twierdzi, że są głęboko wierzący - wynika z badań religijności, które w ostatnich 10 latach przeprowadził Instytut Statystyki Kościoła Katolickiego.

  Badaniami zostało objętych 12 diecezji z 41 istniejących w Polsce. Oprócz archidiecezji łódzkiej przeprowadzono je m.in. w warszawskiej, tarnowskiej, gdańskiej, lubelskiej, katowickiej, włocławskiej i łomżyńskiej.

  Najmniej wierzących (89,7 proc.) mieszka w diecezji włocławskiej, której część znajduje się na terenie województwa łódzkiego. Najwięcej (99,7 proc.) badanych deklarujących wiarę w Boga mieszka w diecezji tarnowskiej.

  Przy badaniu religijności w 12 wybranych diecezjach były brane pod uwagę m.in. dominicantes (liczba wiernych biorących udział we mszy św.) i comunicantes (liczba przystępujących do komunii św.). W tym roku badanie zostało przeprowadzone 19 listopada we wszystkich kościołach w Polsce. W badaniach tych archidiecezja łódzka znajduje się na ostatnim miejscu w kraju. Dominicantes wyniosło tu ostatnio 29,9 proc.

  Sonda

  Czy uczniom należy zabronić korzystania z telefonów komórkowych w szkole?

  • tak (64%)
  • nie (36%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.