Wybierz region

Wybierz miasto

  Zbigniew Boniek: - Stołek mnie nie interesuje

  Autor: (bk)

  2007-01-23, Aktualizacja: 2007-01-23 03:58 źródło: Polska Dziennik Łódzki

  FIFA i UEFA nie uznały decyzji ministra sportu o powołaniu kuratora i zawieszeniu władz PZPN. Wszystko wskazuje na to, że międzynarodowe władze piłkarskie wkrótce zawieszą Polskę w prawach członka FIFA.

  FIFA i UEFA nie uznały decyzji ministra sportu o powołaniu kuratora i zawieszeniu władz PZPN. Wszystko wskazuje na to, że międzynarodowe władze piłkarskie wkrótce zawieszą Polskę w prawach członka FIFA.

  - Spodziewam się, że przez tydzień piłkarskie centrale będą nakłaniać polskie władze, by minister sportu wycofał się ze swojej decyzji - powiedział nam Zbigniew Boniek. - Pozostaje też kwestia szybkiego wyboru nowych władz PZPN. Są już chętni do objęcia funkcji prezesa. Na giełdzie kandydatów przewija się także moje nazwisko. Dziś mnie ta funkcja nie interesuje...

  - Jeżeli Polska zostanie zawieszona w prawach członka FIFA i UEFA, to nasza reprezentacja nie będzie mogła rozgrywać nawet spotkań towarzyskich zaplanowanych na luty - powiedział Zbigniew Boniek. - Zagrożone są też marcowe mecze eliminacyjne mistrzostw Europy. Sankcje grożą też polskim klubom. To ostatnie na razie nie jest zbyt dotkliwe, bo wszystkie zostały wyeliminowane z europejskich pucharów. Ale w przyszłości może to być problem.

  - Można było tego wszystkiego uniknąć - kontynuował Zibi. - Jakoś nikt nie wpadł na pomysł, żeby w piątek zarząd PZPN podał się do dymisji dla dobra polskiego piłkarstwa i poprosił, by w jego imieniu komisarzem był pan Rusko. Jest niemal pewne, że takie rozwiązanie zyskałoby akceptacje FIFA i UEFA.

  Zdaniem Bońka, FIFA nie będzie tolerowała dwuwładzy w polskim futbolu. To nie jest kwestia straszenia, bo przecież w ubiegłym roku sankcje dotknęły Grecję, Kenię oraz Iran. Powód był taki sam jak w Polsce: ingerencja państwa w funkcjonowanie środowiska piłkarskiego. - Jutro wpadnę na parę godzin do Polski, a w czwartek po obiedzie udaję się na zaproszenie Michela Platiniego na kongres UEFA do Duesseldorfu. Tam kluczową sprawą będzie wybór nowego prezesa, ale i wątek polski też będzie się przewijał. Jestem ciekaw, kto tam będzie reprezentował polski futbol. O ile wiem, zgłoszeni są: Michał Listkiewicz, Eugeniusz Kolator i Zdzisław Kręcina. Po kongresie z pewnością można oczekiwać decyzji o zawieszeniu Polski w prawach członka FIFA - dodał Boniek.

  Sonda

  Czy uczniom należy zabronić korzystania z telefonów komórkowych w szkole?

  • tak (64%)
  • nie (36%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.