Wybierz region

Wybierz miasto

  Z trzeciej strony: Samoobrona odzyskuje PZPN

  Autor: Jerzy Witaszczyk

  2007-01-25, Aktualizacja: 2007-01-25 04:26 źródło: Polska Dziennik Łódzki

  Wczoraj okazało się, że UEFA nie jest aż taka głupia, jak się wydawało kuratorowi PZPN Andrzejowi Rusce (*), i nie zgodziła się, aby Ryszard Czarnecki, stary kumpel Ruski, znalazł się w oficjalnej delegacji PZPN na ...

  Wczoraj okazało się, że UEFA nie jest aż taka głupia, jak się wydawało kuratorowi PZPN Andrzejowi Rusce (*), i nie zgodziła się, aby Ryszard Czarnecki, stary kumpel Ruski, znalazł się w oficjalnej delegacji PZPN na kongres UEFA zamiast Zdzisława Kręciny. Jak wiadomo, polityk Samoobrony Ryszard Czarnecki ma ochotę zostać prezesem PZPN zamiast Michała Listkiewicza.

  Przypomnijmy, co nie wyszło w życiu przyszłemu prezesowi PZPN. W 1991 roku był redaktorem naczelnym "Dziennika Dolnośląskiego", który zbankrutował. Wcześniej był zastępcą redaktora naczelnego "Wiadomości Dnia". Na szczęście dla gazety była to funkcja czysto tytularna. Pan zastępca raczej nie bywał w redakcji. Tym sposobem gazeta przetrwała. Spośród innych sukcesów Czarneckiego godne podkreślenia są jego osiągnięcia na polu integracji Polski z Unią Europejską. W 1999 roku premier Buzek odwołał go z kierownictwa Komitetu Integracji Europejskiej. Był to nie lada ewenement. Czarnecki okazał się słaby nawet na tle słabych (z kilkoma wyjątkami) ministrów Buzka. Źle przygotował projekty wykorzystania funduszy europejskich, wskutek czego Polska straciła 34 miliony euro z funduszu PHARE. Ponadto, zdaje się, że niezbyt szczęśliwy dla ZChN był okres, w którym Czarnecki prezesował tej partii. W każdym razie z rzeczy, które nie wyszły w życiu Czarneckiemu, najszczęśliwsze dla niego jest to, że nie wyszły mu włosy. O tym działacze PZPN powinni pamiętać, kiedy będą sobie wybierać nowego prezesa.

  (*) Temu samemu Rusce, o którym Jacek Kryszczuk, były wiceprzewodniczący Wydziału Dyscypliny PZPN, powiedział: "Znam Andrzeja Ruskę od wielu miesięcy. Nabrałem przekonania, że nie jest to człowiek najwyższych lotów moralnych". Co miał na myśli autor tych słów?

  Sonda

  Czy uczniom należy zabronić korzystania z telefonów komórkowych w szkole?

  • tak (64%)
  • nie (36%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.