Wybierz region

Wybierz miasto

  Z trzeciej strony: Dobre perspektywy

  Autor: Jerzy Witaszczyk

  2007-01-02, Aktualizacja: 2007-01-02 04:09 źródło: Polska Dziennik Łódzki

  Z noworocznego orędzia pana prezydenta Polacy dowiedzieli się, że miniony rok był dla nich dobry. - To był dobry rok dla Polski. Rok szybkiego wzrostu gospodarczego, rok znacznego spadku bezrobocia, rok znacznego ...

  Z noworocznego orędzia pana prezydenta Polacy dowiedzieli się, że miniony rok był dla nich dobry. - To był dobry rok dla Polski. Rok szybkiego wzrostu gospodarczego, rok znacznego spadku bezrobocia, rok znacznego wzrostu inwestycji - stwierdził Lech Kaczyński. Czyli, mówiąc wprost, było jak za Gierka: Polska rosła w siłę, a ludziom żyło się dostatnio. Zwłaszcza tym, którzy wyemigrowali we właściwym kierunku.

  Lepiej będzie też w nowym 2007 roku. Polska zajmie należną jej pozycję w Europie. Już pierwszy dzień przyniósł nam na tym polu ogromny sukces. W zjednoczonej Europie nasz kraj awansował pod względem cywilizacyjnym, ekonomicznym i kulturalnym. Od 1 stycznia nie wleczemy się we wszelkich rankingach na szarym końcu. Awansowaliśmy na trzecie miejsce od końca.

  To Rumunia i Bułgaria przejęły od nas czerwoną latarnię. Zdaje się, że dzięki rozszerzeniu Unii straciliśmy też pierwsze miejsce w rankingu na najbardziej skorumpowany kraj w Europie.

  W nowym roku rozwiązane zostaną, przynajmniej częściowo, ważne problemy demograficzne. Prognozy przewidywały, że za 23 lata Polska będzie mieć zaledwie 36 milionów mieszkańców, zamiast obecnych 38 milionów. Wszystko z powodu nieznośnie rosnącego powszechnego dobrobytu, który zniechęca naród do prokreacji. W tej dziedzinie korzystne działanie becikowego wspomogła sama natura. Silne wichury odcięły od prądu niemal 100 tysięcy gospodarstw domowych od Szczecina po Białystok. Co ma do roboty Polak, kiedy nie może oglądać telewizji? Przykłady z historii są optymistyczne. Możemy się spodziewać, że we wrześniu zabraknie łóżek na oddziałach porodowych w szpitalach północnej Polski. Krótko mówiąc, przed nami same sukcesy!

  Sonda

  Czy uczniom należy zabronić korzystania z telefonów komórkowych w szkole?

  • tak (64%)
  • nie (36%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.