Wybierz region

Wybierz miasto

  Trenerzy o meczu

  Autor: (mk)

  2006-11-13, Aktualizacja: 2006-11-13 02:24 źródło: Polska Dziennik Łódzki

  Orest Lenczyk (BOT GKS): Powiedziałem zawodnikom w przerwie: jak ten mecz przegracie, to cała Polska będzie się śmiała, a jeśli wygracie, to Bełchatów oszaleje.

  Orest Lenczyk (BOT GKS): Powiedziałem zawodnikom w przerwie: jak ten mecz przegracie, to cała Polska będzie się śmiała, a jeśli wygracie, to Bełchatów oszaleje. Nie wiem, co się dzieje teraz w Bełchatowie, ale myślę, że sprawiliśmy naszym kibicom sporą satysfakcję. Czasem dostawaliśmy po głowie za to, że udaje nam się wygrywać - nienawidzą nas w Warszawie, ale Kraków jest inny, tu nam wybaczą. Tym zwycięstwem narobiliśmy pewnie sobie problemów. Szkoda, że straciłem dwóch zawodników - z Pogonią nie zagrają za kartki Ujek i Garguła. Ostatnim meczem chcemy zatwierdzić, "zaplombować" tę udaną dla nas rundę.

  Jeden z krakowskich dziennikarzy nazwał pana Busterem Keatonem polskiego futbolu. Nawet w chwilach sukcesu zachowuje pan kamienną twarz, nie ukazując wnętrza swojej psychiki.

  - Wnętrze zostawiam dla rodziny, a mam kogo kochać. Byłoby nietaktem, gdybym na tym stadionie, na którym przeżyłem wiele pięknych chwil, skakał z radości. Ucieszyłem się w szatni i tam wyładowałem emocje.

  Zwycięstwo w "pana" Krakowie smakuje szczególnie. Czy udało się panu przenieść swoje ambicje na zespół?

  - Gdyby moje sprawy ambicjonalne wpływały na zawodników, to jutro dostałbym oferty z wielu klubów i to zacniejszych niż Wisła. Od miesiąca powtarzałem zawodnikom, że wygrają w Krakowie. Jedziemy tam, żeby tego dokonać. Powiedziałem też: - To jest mecz w którym zobaczycie swoją wartość na tle piłkarzy, którzy mieli grać w Lidze Mistrzów.

  Dragomir Okuka (Wisła): Trudno po takim meczu mówić na gorąco. Prawda, że Bełchatów zasłużenie wygrał w tym meczu. Dzięki wspaniałym kibicom ten mecz był jeszcze bardziej atrakcyjny. W przerwie powiedziałem moim piłkarzom: - Spróbujmy jeszcze coś zrobić, może uda się odwrócić losy meczu - to będzie wielki wyczyn. Mój zespół dopadł kryzys i to widać wyraźnie. Nie można tak łatwo tracić goli, jak my dziś. Czeka nas wiele pracy. Jesteśmy w trudnej sytuacji i trzeba zrobić wszystko, żeby wygrać za tydzień z ŁKS. Chcę, żeby Wisła grała ofensywnie i może płacimy za to stratą wielu goli. Mam o czym myśleć i co analizować.

  Sonda

  Czy uczniom należy zabronić korzystania z telefonów komórkowych w szkole?

  • tak (64%)
  • nie (36%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.