Wybierz region

Wybierz miasto

  Stypendia dla uczniów przepadły, bo urzędnicy źle napisali wnioski

  Autor: (bbs)

  2006-12-18, Aktualizacja: 2006-12-18 07:30 źródło: Polska Dziennik Łódzki

  Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z powiatów: bełchatowskiego, sieradzkiego, wieluńskiego, radomszczańskiego, a także ze Skierniewic i gminy Krośniewice nie otrzymają unijnych stypendiów, wyrównujących szanse ...

  Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z powiatów: bełchatowskiego, sieradzkiego, wieluńskiego, radomszczańskiego, a także ze Skierniewic i gminy Krośniewice nie otrzymają unijnych stypendiów, wyrównujących szanse edukacyjne.

  Miesięcznie mogliby dostawać po 250 zł, ale pracownicy starostw źle przygotowali wnioski - zostały nisko ocenione przez komisję w Regionalnym Centrum Polityki Społecznej w Łodzi. Na pocieszenie wysłało ono do urzędów pisma, że jeśli zostaną fundusze po rozliczeniu stypendiów za miniony rok szkolny, to mają szanse na jakieś pieniądze.

  Przemek, Karolina i Tomek z sieradzkiego "mechanika" spodziewali się stypendiów. - Liczyłem na nie, bo odciążyłbym rodziców. Myślałem, że opłacę bilet miesięczny i kupię książki, na które brakuje pieniędzy - żali się Tomek.

  Karolinie w głowie się nie mieści, że jedni urzędnicy mogli napisać dobre projekty, a inni nie. - Ciekawe, kto poniesie konsekwencje? - pyta.

  Powiat sieradzki starał się o 3 miliony złotych. To prawie sześć razy więcej niż w minionym roku. Wówczas podania o stypendia złożyło 1.300 osób.

  - Nasz wniosek był dobry, ale dotyczył dużych kwot i dlatego przegrał z powiatami, które wystąpiły o znacznie niższe dotacje - uważa Dariusz Olejnik, starosta sieradzki. - Wygospodarujemy jakieś pieniądze, ale z pewnością będzie ich mniej niż chcieliśmy.

  Centrum zaprzecza, jakoby ocena wniosku zależała od wysokości kwoty, o jaką wystąpiły powiaty. - Komisja brała pod uwagę uzasadnienie wniosków i potrzeby powiatów - informuje Katarzyna Jaszczak z RCPS w Łodzi.

  Do podziału między uczniów szkół ponadgimnazjalnych w naszym województwie było prawie 16 milionów złotych. Stypendia otrzymały te powiaty, których wnioski zdobyły najwięcej punktów.

  Sonda

  Czy uczniom należy zabronić korzystania z telefonów komórkowych w szkole?

  • tak (64%)
  • nie (36%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.