Wybierz region

Wybierz miasto

  Są pierwsze zarzuty w seksaferze Samoobrony

  Autor: (em)

  2006-12-18, Aktualizacja: 2006-12-18 02:11 źródło: Express Ilustrowany

  Zarzut utrudniania śledztwa oraz nakłaniania świadka do składania fałszywych zeznań, przedstawiła łódzka prokuratura szefowi myślenickiej Samoobrony Franciszkowi I. (wczoraj zrezygnował z członkostwa w partii).

  Zarzut utrudniania śledztwa oraz nakłaniania świadka do składania fałszywych zeznań, przedstawiła łódzka prokuratura szefowi myślenickiej Samoobrony Franciszkowi I. (wczoraj zrezygnował z członkostwa w partii).

  - Wobec podejrzanego zastosowano również dozór policyjny, zatrzymano mu paszport i ma zakaz opuszczania kraju - mówi Krzysztof Kopania, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi, która prowadzi śledztwo w sprawie seksafery w Samoobronie.

  Franciszek I., przedsiębiorca budowlany spod Myślenic, prywatnie kolega posła Stanisława Łyżwińskiego, do łódzkiej prokuratury został wezwany w sobotę. Stało się to po wyemitowaniu przez TVN w programie "Uwaga", dwóch jego rozmów telefonicznych z działaczką Samoobrony, która w zamian za pracę miała uprawiać seks z posłem Stanisławem Łyżwińskim. Franciszek I. nie wiedział, że rozmowy są nagrywane przez dziennikarzy. Zdaniem prokuratury, która zabezpieczyła taśmy, nakłaniał pokrzywdzoną do zatajania informacji o przestępstwie i namawiał do zeznawania nieprawdy.

  W sobotę do prokuratury przy ul. Kilińskiego stawiła się również pokrzywdzona (nieoficjalnie wiadomo, że jest mieszkanką Wadowic). Prokurator Kopania zasłaniając się dobrem prowadzonego śledztwa, nie chce jednak się wypowiadać na temat złożonych zeznań. Nie ujawnia też, czy szef myślenickiej Samoobrony powiedział, na czyją prośbę rozmawiał z pokrzywdzoną. Franciszek I. jest pierwszą osobą w śledztwie dotyczącym seksafery w Samoobronie, której przedstawiono zarzuty. Grozi mu do 5 lat więzienia.

  Do tej pory przesłuchano ponad 50 osób. Poza zeznaniami świadków prokuratura dysponuje dokumentacją lekarską i opiniami biegłych. W najbliższych dniach prawdopodobnie zapadnie decyzja, czy prokuratura wystąpi o uchylenie immunitetu poselskiego Stanisławowi Łyżwińskiemu, by przedstawić mu zarzuty.

  Sonda

  Czy uczniom należy zabronić korzystania z telefonów komórkowych w szkole?

  • tak (64%)
  • nie (36%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.