Wybierz region

Wybierz miasto

  Rynek transferowy nabiera rozpędu

  Autor: (pah)

  2007-01-13, Aktualizacja: 2007-01-13 02:18 źródło: Polska Dziennik Łódzki

  Kluby ekstraklasy robią wszystko, by wzmocnić swoje drużyny. Niemal wszystkie przeprowadziły już po kilka transferów, ale "królem polowania" jest na razie Kolporter Korona Kielce, który sięga po piłkarzy młodych, ale ...

  Kluby ekstraklasy robią wszystko, by wzmocnić swoje drużyny. Niemal wszystkie przeprowadziły już po kilka transferów, ale "królem polowania" jest na razie Kolporter Korona Kielce, który sięga po piłkarzy młodych, ale już znanych.

  Wiosną w Kielcach zagrają Paweł Sobolewski i Michał Trzeciakiewicz z Jagiellonii Białystok oraz Radosław Cierzniak z Lecha Poznań. Kilku nowych graczy ściągnął do Zagłębia Lubin trener Czesław Michniewicz, ale większość z nich nie ma na razie szansy grać w podstawowej jedenastce. Najbardziej znani z nich to Zbigniew Grzybowski z Górnika Łęczna i Anderson Pedro z Pogoni Szczecin.

  Silniejsza chce być także Legia Warszawa. Trener Dariusz Wdowczyk ściągnął do Warszawy Bartłomieja Grzelaka z Widzewa i Marcina Smolińskiego z Odry Wodzisław.

  Mało aktywna na rynku transferowym jest Wisła Kraków. Z wypożyczenia do BOT GKS Bełchatów wrócił Rafał Boguski, a z Polonii Warszawa Konrad Gołoś. Drugi krakowski klub, Cracovia, pozyskał Dariusza Kłusa z ŁKS. Na stadion przy ul. Kałuży wraca z Lechii Gdańsk inny były ełkaesiak Karol Piątek.

  Prowadzący Lecha Poznań Franciszek Smuda stawia na obcokrajowców. W Lechu wiosną zagrają Bułgarzy Kristijan Dobrew i Ilijan Micanski. Poznański klub planuje także pozyskanie kilku piłkarzy z Ameryki Południowej.

  Wariant oszczędnościowy postanowił wprowadzić właściciel Dyskobolii Grodzisk Wielkopolski Zbigniew Drzymała, który podpisał kontrakty tylko z dwoma młodymi piłkarzami z niższych klas. Gdyńska Arka myśli za to poważnie o wzmocnieniu drużyny. Kontrakty podpisali już były ełkaesiak Marcin Wachowicz i Paweł Weinar (Okocimski Brzesko, kiedyś Wisła Kraków).

  Do Górnika Zabrze wracają z greckich klubów Piotr Gierczak i Bułgar Iwajło Stoimenow. Tradycyjnie, jak niemal co pół roku, całą drużynę wymienia właściciel Pogoni Szczecin Antoni Ptak. Związany z regionem łódzkim biznesmen znów chce pozyskać kilkunastu piłkarzy z Brazylii. W Szczecinie uznano, że dotychczasowi canarinhos są za słabi.

  Poważne transfery robi Górnik Łęczna. Uwikłany w aferę korupcyjną klub walczy o utrzymanie w lidze. Pozyskał już Aleksandra Kwieka (Kolporter Korona), Michała Łabędzkiego (Pogoń Szczecin), Tomasza Midzierskiego (KSZO Ostrowiec) i ełkaesiaka Rafała Niżnika.

  Pieniędzy brakuje chyba w Wodzisławiu, bo w Odrze jest tylko jeden nowy zawodnik - Adam Stachowiak z Zawiszy Bydgoszcz.

  O utrzymanie chce walczyć jeszcze płocka Wisła. Klub finansowany przez PKN Orlen kupił Krzysztofa Bąka (Polonia Warszawa), Krzysztofa Kretkowskiego (Unia Janikowo), Jakuba Kujawkę (Victoria Koronowo), Tomasza Parzego (Pogoń Szczecin) i Ireneusza Kowalskiego (ŁKS).

  Sonda

  Czy uczniom należy zabronić korzystania z telefonów komórkowych w szkole?

  • tak (64%)
  • nie (36%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.