Wybierz region

Wybierz miasto

  Radosław Matusiak przechodzi do US Palermo

  Autor: (hof)

  2007-01-30, Aktualizacja: 2007-01-30 03:42 źródło: Express Ilustrowany

  Radosław Matusiak (na zdjęciu) będzie piłkarzem drużyny włoskiej Serie A - US Palermo. Jego dotychczasowy klub, GKS Bełchatów, otrzyma za niego 2 mln euro. Zawodnik ustalił warunki indywidualnego kontraktu.

  Radosław Matusiak (na zdjęciu) będzie piłkarzem drużyny włoskiej Serie A - US Palermo. Jego dotychczasowy klub, GKS Bełchatów, otrzyma za niego 2 mln euro.

  Zawodnik ustalił warunki indywidualnego kontraktu. Piłkarz reprezentacji Polski podpisał 3,5-letni kontrakt i za każdy rok gry w zespole Palermo będzie inkasował 700 tysięcy euro. Podpisując w kontrakt z US Palermo Matusiak znalazł się w gronie najdroższych polskich piłkarzy.

  Najdroższym piłkarzem z polskiej ligi jest Maciej Żurawski. W lipcu 2005 roku Wisła Kraków sprzedała go do Celticu Glasgow za 3,1 mln euro (ok. 3,7 mln dolarów). Wcześniej pierwsze miejsce na liście najdroższych piłkarzy sprzedanych przez polski klub zajmował Emmanuel Olisadebe, który w 2001 roku przeszedł z Polonii Warszawa do Panathinaikosu Ateny za 3 mln dolarów. Matusiak plasuje się tuż za nim.

  Najdroższym polskim piłkarzem w historii pozostaje bramkarz Jerzy Dudek. W sierpniu 2001 roku przeszedł z Feyenoordu Rotterdam do Liverpoolu za 5 mln funtów (wówczas ok. 7,2 mln dolarów). Drugie miejsce w tej klasyfikacji zajmuje Jacek Bąk - w 2002 roku Olympique Lyon zapłacił za niego RC Lens pięć milionów dolarów.

  Sonda

  Czy uczniom należy zabronić korzystania z telefonów komórkowych w szkole?

  • tak (64%)
  • nie (36%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.