Wybierz region

Wybierz miasto

  Prokuratura wnioskuje o badanie DNA Andrzeja Leppera

  Autor: (em)

  2007-01-22, Aktualizacja: 2007-01-22 01:10 źródło: Express Ilustrowany

  - Prokuratura wystąpi do wicepremiera Andrzeja Leppera z wnioskiem, aby poddał się badaniu DNA na ustalenie ojcostwa najmłodszej córki Anety Krawczyk - mówi Krzysztof Kopania, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi.

  - Prokuratura wystąpi do wicepremiera Andrzeja Leppera z wnioskiem, aby poddał się badaniu DNA na ustalenie ojcostwa najmłodszej córki Anety Krawczyk - mówi Krzysztof Kopania, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi. Rzecznik nie chciał ujawnić, kiedy pojawi się taki wniosek. Zaznaczył tylko, że zgodnie z prawem osoba, która nie jest podejrzana, nie ma obowiązku poddania się badaniu. Łódzcy prokuratorzy od grudnia ubiegłego roku prowadzą śledztwo w sprawie tzw. seksafery w Samoobronie.

  Tymczasem Andrzej Lepper, którego główna bohaterka seksafery uważa za ojca swojej najmłodszej córki (kobieta twierdzi, że miała z nim od dwóch do ośmiu zbliżeń), zapowiada, że podda się badaniom DNA, jeśli Aneta Krawczyk wytoczy przeciwko niemu proces o ustalenie ojcostwa.

  Choć przedmiotem śledztwa nie jest rozstrzygnięcie, kto jest ojcem najmłodszej córki Anety Krawczyk, to jednak dowód w postaci wyników badań DNA przewodniczącego Samoobrony może posłużyć do oceny wiarygodności jej zeznań. Wypowiedzi kobiety były już bowiem wielokrotnie kwestionowane i z tego powodu aż sześć razy wzywano ją do prokuratury.

  Krzysztof Kopania potwierdza również, że prokuratura skieruje do Sejmu wniosek o uchylenie immunitetu posłowi Stanisławowi Łyżwińskiemu. Chce mu postawić zarzut gwałtu i oferowania pracy w zamian za seks.

  Sonda

  Czy uczniom należy zabronić korzystania z telefonów komórkowych w szkole?

  • tak (64%)
  • nie (36%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.