Wybierz region

Wybierz miasto

  Palermo wygrało z Aston Villą i Realem Sociedad San Sebastian

  Autor: (dk, pah)

  2007-01-30, Aktualizacja: 2007-01-30 05:20 źródło: Polska Dziennik Łódzki

  Gdy Radosław Matusiak negocjował wczoraj kontrakt z włoskim US Palermo, do siedziby bełchatowskiego BOT GKS wpłynął fax z oficjalną ofertą z angielskiej Aston Villi Birmingham.

  Gdy Radosław Matusiak negocjował wczoraj kontrakt z włoskim US Palermo, do siedziby bełchatowskiego BOT GKS wpłynął fax z oficjalną ofertą z angielskiej Aston Villi Birmingham. Klub z Wysp Brytyjskich proponował półroczne wypożyczenie Matusiaka z Bełchatowa z opcją pierwokupu. Oferta była wyższa niż ta, którą złożyło Palermo, ale bełchatowscy działacze i sam piłkarz jej nie przyjęli. Nikt nie chciał ryzykować, że za pół roku Aston Villa zrezygnuje, a Radek będzie musiał wrócić do Bełchatowa.

  Dwa tygodnie temu Matusiak miał bardzo konkretną ofertę z hiszpańskiego Realu Sociedad San Sebastian. Hiszpanie proponowali za niego 3,2 mln euro, czyli ponad 12 milionów złotych. Piłkarz był o krok od wyjazdu do Hiszpanii, ale nagle klub z Półwyspu Iberyjskiego się wycofał. Oferta została ponowiona w niedzielę wieczorem. Matusiak przez chwilę wahał się czy lecieć do Włoch, czy do Hiszpanii, ale ostatecznie zdecydował się, by wsiąść do samolotu lecącego do Mediolanu.

  W ciągu ostatnich kilku tygodni Matusiak miał niemal dziesięć ofert z klubów całej Europy. Zbigniew Boniek polecał mu transfer do AS Roma, Marek Koźmiński proponował przenosiny do drugoligowej Brescii. Matusiaka chciały pozyskać także kluby rosyjskie i ukraińskie, ale napastnik z Bełchatowa nie był tymi ofertami zainteresowany. W ostatnim czasie zgłosiła się też Sampdoria Genua.

  Podpisując umowę z trzecią drużyną Serie A wydaje się, że Matusiak zrobił dobry ruch. W zespole z Sycylii nie ma wielkich gwiazd, więc Radkowi będzie łatwiej się przebić. Tym bardziej, że szefom US Palermo bardzo zależało na pozyskaniu Matusiaka, bo negocjacje w sumie trwały kilka tygodni, a prezydent Maurizio Zamparini osobiście pofatygował się do Bełchatowa, gdzie spotkał się z prezesem BOT GKS Jerzym Ożogiem. Matusiak ma szansę podbić włoską ekstraklasę.

  Sonda

  Czy uczniom należy zabronić korzystania z telefonów komórkowych w szkole?

  • tak (64%)
  • nie (36%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.