Wybierz region

Wybierz miasto

  Oszczędzajmy pieniądze i środowisko

  Autor: (pw)

  2006-12-18, Aktualizacja: 2006-12-18 07:30 źródło: Polska Dziennik Łódzki

  Serwis internetowy, pomagający w wyborze energooszczędnego sprzętu agd, udostępnił polski oddział międzynarodowej organizacji ekologicznej WWF. - Ze strony internetowej www.TOPTEN.info.

  Serwis internetowy, pomagający w wyborze energooszczędnego sprzętu agd, udostępnił polski oddział międzynarodowej organizacji ekologicznej WWF.

  - Ze strony internetowej www.TOPTEN.info.pl można się dowiedzieć, który sprzęt ma tzw. klasę A+, czyli jest najbardziej energooszczędny - twierdzi Agnieszka Sznyk z WWF.

  Wybór takiego sprzętu wiąże się nie tylko z oszczędnością w domowym budżecie. WWF szacuje, że wybór urządzeń klasy A+ pozwoli w skali kraju na zmniejszenie emisji dwutlenku węgla o 4,5 mln ton rocznie. - Polska nie jest pierwszym krajem, w którym uruchomiono serwis - mówi Agnieszka Sznyk. - Z powodzeniem działa on między innymi w Szwajcarii, Belgii i Francji.

  W serwisie można znaleźć ranking najbardziej energooszczędnych pralek, zmywarek, zamrażarek, chłodziarek i chłodziarko-zamrażarek. Oprócz szczegółowego opisu każdego modelu, znajdziemy informację o kwocie, jaką możemy zaoszczędzić w ciągu roku, decydując się na zakup.

  WWF zapowiada, że w przyszłości w serwisie znajdzie się także ranking innych urządzeń agd, sprzętu oświetleniowego, audiowizualnego, samochodów oraz urządzeń powszechnego użytku. - Mamy nadzieję, że przekonamy klientów do wybierania urządzeń energooszczędnych - uważa Agnieszka Sznyk.

  Utworzenie serwisu www. TOPTEN. info. pl dofinansowała Unia Europejska.

  Sonda

  Czy uczniom należy zabronić korzystania z telefonów komórkowych w szkole?

  • tak (64%)
  • nie (36%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.