Wybierz region

Wybierz miasto

  Minister Lipiec zaprasza do Polski

  Autor: (hof)

  2007-01-23, Aktualizacja: 2007-01-23 02:18 źródło: Express Ilustrowany

  Minister sportu Tomasz Lipiec zaprosi przedstawiciela FIFA do Polski, aby, mógł osobiście zapoznać się z dowodami w sprawie korupcji w polskiej piłce. - Pismo FIFA i UEFA jest mniej więcej zgodne ze stanowiskiem, ...

  Minister sportu Tomasz Lipiec zaprosi przedstawiciela FIFA do Polski, aby, mógł osobiście zapoznać się z dowodami w sprawie korupcji w polskiej piłce.

  - Pismo FIFA i UEFA jest mniej więcej zgodne ze stanowiskiem, które prezentował pan Champagne podczas wizyty w Warszawie - powiedział Lipiec. - Nie ma nic nowego. Jest groźba zawieszenia. Myślę jednak, że sposób myślenia FIFA i UEFA się zmieni, bo wierzę w deklaracje tych organizacji, mówiące o walce z korupcją.

  Chcemy zaprosić przedstawiciela FIFA do Polski, żeby zapoznał się w prokuraturze z materiałem dowodowym dotyczącym korupcji w polskim futbolu. Do tej pory do FIFA i UEFA trafiały informacje przez filtr, jakim był Michał Listkiewicz oraz władze PZPN. Chcemy, żeby przedstawiciel FIFA mógł zapoznać się z materiałem dowodowym w organie niezależnym, jakim jest prokuratura.

  Minister Lipiec nie wie jeszcze, kto będzie reprezentował Polskę na kongresie UEFA w Duesseldorfie.

  - Są dwie możliwości - jest możliwość reprezentacji przez tę trójkę, która była wytypowana przez poprzedni zarząd, czyli Listkiewicz, Kręcina i Kolator. Druga możliwość, to trójka wytypowana przez aktualne władze związku. Przypominam, że zgodnie z polskim prawem kuratorowi przysługują statutowe uprawnienia władz związku sportowego. Wydaje się więc, że tę reprezentację powinien stanowić kurator i dwie wybrane przez niego osoby. Myślę, że nie zostaniemy zawieszeni przed kongresem UEFA i wyborami prezydenta.

  Sonda

  Czy uczniom należy zabronić korzystania z telefonów komórkowych w szkole?

  • tak (64%)
  • nie (36%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.