Wybierz region

Wybierz miasto

  Lepper zaproszony na badania DNA

  Autor: (ksaf)

  2007-01-31, Aktualizacja: 2007-01-31 03:40 źródło: Express Ilustrowany

  Prokuratura Okręgowa w Łodzi wystąpiła do Andrzeja Leppera o poddanie się badaniom DNA na ustalenie ojcostwa najmłodszej córki Anety Krawczyk. Jedna z gazet podała, że wyznaczono już termin na 5 lutego.

  Prokuratura Okręgowa w Łodzi wystąpiła do Andrzeja Leppera o poddanie się badaniom DNA na ustalenie ojcostwa najmłodszej córki Anety Krawczyk. Jedna z gazet podała, że wyznaczono już termin na 5 lutego. Wczoraj nie potwierdził tego ani Dariusz Barski, szef Prokuratury Okręgowej w Łodzi, ani Rafał Sławnikowski, naczelnik wydziału V śledczego prokuratury, prowadzący sprawę seksafery.

  - Skierowaliśmy prośbę o poddanie się badaniom, ale nie wyznaczyliśmy terminu - twierdzi Rafał Sławnikowski. - To kwestia konsultacji z wicepremierem. Czekamy na propozycje ze strony pana Leppera.

  Tymczasem prokurator krajowy Janusz Kaczmarek poinformował, że zaproponowano konkretny termin, nie chciał go jednak ujawnić.

  Przewodniczący Samoobrony twierdzi, że wprawdzie dotychczas nie otrzymał zaproszenia, ale cieszy się, że prokuratura mu je wysłała, bo sam tych badań żądał.

  Wynik badań DNA będzie służył weryfikacji zeznań Anety Krawczyk pod kątem ich wiarygodności. Przypomnijmy, że główna bohaterka seksafery była już w prokuraturze siedem razy. Uczestniczyła w wizjach lokalnych, w tym w pokoju sejmowym przewodniczącego Samoobrony, gdzie miała uprawiać z nim seks. Wysłano ją także na badania psychologiczne, by biegli się wypowiedzieli, czy nie ma skłonności do konfabulacji.

  Pojawiły się informacje, że do końca lutego prokuratura ma wystąpić o uchylenie immunitetu poselskiego Stanisławowi Łyżwińskiemu i postawić mu zarzuty oferowania pracy w zamian za usługi seksualne oraz gwałtu.

  Tymczasem Rafał Sławnikowski twierdzi, że decyzje w tej sprawie jeszcze nie zapadły. - Możemy zarówno złożyć wniosek o uchylenie immunitetu, jak i umorzyć śledztwo - mówi.

  Sonda

  Czy uczniom należy zabronić korzystania z telefonów komórkowych w szkole?

  • tak (64%)
  • nie (36%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.