Wybierz region

Wybierz miasto

  Koniec sezonu zjazdowego w Kamieńsku

  Autor: (kd)

  2006-10-26, Aktualizacja: 2006-10-26 02:23 źródło: Express Ilustrowany

  Wyczyny ubranych w zbroje i kaski zawodników zapierały dech widzom. Rowerowi kaskaderzy podczas zjazdu wykazywali się niezwykłą siłą, kondycją, opanowaniem i odwagą.

  Wyczyny ubranych w zbroje i kaski zawodników zapierały dech widzom. Rowerowi kaskaderzy podczas zjazdu wykazywali się niezwykłą siłą, kondycją, opanowaniem i odwagą. Popisywali się efektownymi skokami oraz ryzykownymi wirażami. Każdy z zawodników musiał zjechać w dół, liczącą ponad siedemset metrów wąską trasą przez las. Różnica wysokości pomiędzy linią startu a mety wynosiła 123 metry. W niedzielę zakończyła się ostatnia, dziewiąta edycja "Groober Downhill Cup" w Kamieńsku. To cykl imprez polegających na zjeździe na rowerze górskim, dyscyplinie będącej jedną z najbardziej widowiskowych odłamów kolarstwa ekstremalnego.

  - W sześciu wyścigach wystartowało prawie 900 zawodników z całej Polski - podsumowuje sezon Maciek, organizator pucharu. - Sporą grupę, bo aż 20 osób, stanowili cykliści z województwa łódzkiego. Na największe słowa uznania zasłużył łodzianin Marcin Poper (kat. hobby) oraz zgierzanin Artur Miśkiewicz (kat. pro), którzy zajęli drugie miejsca w klasyfikacji generalnej swoich kategorii. Artur byłby zapewne pierwszy, gdyby nie fakt, iż musiał zrezygnować z ostatniego startu, bowiem wyjeżdżał do Wielkiej Brytanii. Dwa miejsca tuż za podium zajęli dwaj inni łodzianie Sebastian Żołądek (4. kat. hobby) i Marcin Kowalczyk (5. kat. hobby).

  * * * * *


  Najstarszy w Polsce Klub Turystów Kolarzy PTTK im. Henryka Gintera zaprasza do wzięcia udziału w kolejnej wycieczce. W najbliższą niedzielę, 29 października, cykliści przejadą trasę Łódź (Stary Rynek) - Zgniłe Błota - Bełdów - Łódź. Chętni, którzy chcą wziąć udział w wycieczce, powinni stawić się na Starym Rynku o godz. 9.00.

  Sonda

  Czy uczniom należy zabronić korzystania z telefonów komórkowych w szkole?

  • tak (64%)
  • nie (36%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.