Wybierz region

Wybierz miasto

  Kierowcy kasują punkty na szkoleniach

  Autor: (kw)

  2006-12-21, Aktualizacja: 2006-12-21 12:44 źródło: Polska Dziennik Łódzki

  Coraz więcej kierowców w naszym regionie zgłasza się do ośrodków ruchu drogowego na szkolenia z przepisów ruchu drogowego, po których odpisuje się im 6 punktów karnych.

  Coraz więcej kierowców w naszym regionie zgłasza się do ośrodków ruchu drogowego na szkolenia z przepisów ruchu drogowego, po których odpisuje się im 6 punktów karnych. Takie szkolenie trwa sześć godzin, kosztuje 200 - 300 zł (zależnie od ośrodka), a można w nim uczestniczyć raz na pół roku.

  Na szkolenia zapisują się głównie kierowcy, którym brakuje kilku punktów karnych do przekroczenia dozwolonego limitu, czyli 25 punktów. Po przekroczeniu go traci się prawo jazdy i trzeba ponownie zdawać egzamin. W Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego szkolenia ukończyło w tym roku 315 kierowców, w piotrkowskim 85, w sieradzkim 50, w skierniewickim 99.

  - Fotoradarów jest coraz więcej, zatem więcej niż kiedyś kierowców ponosi konsekwencje łamania przepisów. Poza tym kiedyś bardziej opłacało się zdawać ponownie egzamin na prawo jazdy, gdyż obowiązywał tylko teoretyczny, który kosztował zaledwie 20 złotych - mówi Wieńczysław Niewieczerzał, dyrektor WORD w Piotrkowie. - Teraz trzeba zdawać i teoretyczny, i praktyczny.

  W czasie kursu kierowcy mają spotkania z psychologami, policjantami z drogówki i egzaminatorami WORD. W szkoleniu nie mogą brać udziału osoby, które prawo jazdy mają krócej niż rok - w ich przypadku do utraty uprawnień wystarczy 20 punktów karnych.

  W tym roku w woj. łódzkim dopuszczalny limit punktów przekroczyło 508 kierowców - wszyscy stracili prawa jazdy. Powyżej 20 punktów ma 160 osób. Od stycznia do końca listopada kierowcy z naszego regionu popełnili ponad 156 tys. wykroczeń drogowych, za które otrzymali punkty karne. Dla porównania w całym 2005 r. takich wykroczeń było ponad 185 tys.

  Sonda

  Czy uczniom należy zabronić korzystania z telefonów komórkowych w szkole?

  • tak (64%)
  • nie (36%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.