Wybierz region

Wybierz miasto

  Dzień Niepodległości

  Autor: (kaz, mb, emd, wola, aw)

  2006-11-10, Aktualizacja: 2006-11-10 02:02 źródło: Polska Dziennik Łódzki

  Piotrków, Bełchatów, Tomaszów i Opoczno już dziś rozpoczynają świętowanie 88. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W Piotrkowie obchody potrwają dwa dni.

  Piotrków, Bełchatów, Tomaszów i Opoczno już dziś rozpoczynają świętowanie 88. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

  W Piotrkowie obchody potrwają dwa dni. Pierwsza impreza odbędzie się dziś w piotrkowskim zamku. Gwiazdą wieczoru będzie znany krakowski piosenkarz, kompozytor i poeta Grzegorz Turnau. Początek koncertu o godz. 18.

  W sobotę o godz. 10 w kościele ojców Bernardynów odprawiona zostanie msza święta w intencji ojczyzny. Zostanie poświęcony sztandar Straży Miejskiej w Piotrkowie. W murach kościoła ojców Jezuitów odbędzie się koncert "Rzeczpospolita Niepodległa" (godz. 15).

  W Bełchatowie miejskie obchody rozpoczną się jutro mszą w intencji ojczyzny (godz. 10), o godz. 11 odbędzie się apel poległych, przysięgę złożą nowi członkowie Strzelca, złożone zostaną kwiaty pod pomnikiem Żołnierzy POW. Uroczystości odbędą się w kościele przy ul. Czyżewskiego. Wezmą w nich udział słuchacze Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych z Wrocławia w strojach historycznych.

  O godz. 14 w Oratorium im. Jana Pawła II rozpocznie się finał przeglądu piosenki patriotycznej i żołnierskiej. W ramach imprez towarzyszących w ZSP nr 3 zaplanowano m.in. Wieczór Kabaretowy (g. 17.30), a jutro w kopalnianej hali odbędzie się turniej tańca towarzyskiego.

  W Zelowie msza rozpocznie się o godz. 12, godzinę później złożone zostaną kwiaty przy pomniku Tadeusza Kościuszki, przewidziano też wystąpienia uczniów SP nr 2 i orkiestry dętej.

  Msza święta o godz. 10 rozpocznie też uroczystości w Szczercowie. Po niej kwiaty zostaną złożone pod pomnikiem żołnierzy poległych w wojnie polsko-bolszewickiej 1920 roku oraz pomnikiem w Chabielicach.

  W Tomaszowie obchody rozpocznie jutro składanie kwiatów pod tablicą marszałka Józefa Piłsudskiego (godz. 9.20). Dziesięć minut później w kościele NMP Królowej Polski rozpocznie się msza święta. Pod pomnikiem legionistów odbędzie się apel poległych i składanie kwiatów. O 11.30 spod pomnika wystartuje Drugi Bieg Niepodległości.

  W Opocznie jutro na pl. Zamkowym (godz. 15.10) przedstawiony zostanie program artystyczno-widowiskowy. Poprzedzi go msza św. w kościele św. Bartłomieja. O godz. 17 w sali MDK przy ul. Biernackiego odbędzie się koncert muzyki polskiej w wykonaniu artystów scen warszawskich.

  Sonda

  Czy uczniom należy zabronić korzystania z telefonów komórkowych w szkole?

  • tak (64%)
  • nie (36%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.