Wybierz region

Wybierz miasto

  Dobry szef bo... z PiS

  Autor: (burz)

  2006-11-15, Aktualizacja: 2006-11-15 13:55 źródło: Polska Dziennik Łódzki

  Większość nowych szefów państwowych firm w Łódzkiem, powołanych przez wojewodę Helenę Pietraszkiewicz, jest członkami PiS. Wojewoda, należąca do partii Jarosława Kaczyńskiego, od początku urzędowania zmieniła 14 ...

  Większość nowych szefów państwowych firm w Łódzkiem, powołanych przez wojewodę Helenę Pietraszkiewicz, jest członkami PiS.

  Wojewoda, należąca do partii Jarosława Kaczyńskiego, od początku urzędowania zmieniła 14 szefów przedsiębiorstw, dla których jest tzw. organem założycielskim.

  Mirosław Pilarski został nowym szefem kutnowskiej "Agromy", nauczyciel akademicki Piotr Grabowski przygotowuje do prywatyzacji 5 hoteli i zajazd, należące do łódzkiego Przedsiębiorstwa Turystycznego "Łódź".

  Tomaszowską Fabryką Filców Technicznych zarządza komisarz Wiesław Pawłowski, a Przedsiębiorstwem Robót Inżynieryjno-Drogowych w Łowiczu kieruje Grzegorz Michalak, były burmistrz tego miasta. Zarządcą komisarycznym Zakładów Artykułów Technicznych Artech w Łodzi został Leszek Trębski, kandydat na prezydenta Skierniewic.

  Przygotowaniem prywatyzacji Centrali Nasiennej w Rawie Mazowieckiej zajął się Jerzy Góraj, a zarządcą komisarycznym w Okręgowym Przedsiębiorstwie Obrotu Zwierzętami Hodowlanymi w Głownie został Roman Sasin. Wszyscy wymienieni są członkami PiS.

  Według naszych informacji, wśród nowych szefów firm podległych wojewodzie z PiS nie jest związany Stanisław Pucułek, tymczasowy kierownik (a wcześniej przez prawie 30 lat dyrektor) Biura Projektów Budownictwa Komunalnego w Łodzi. Zarządca komisaryczny PHT Sprzętu Pożarniczego i Ochronnego Supon w Łodzi oraz dyrektor łódzkiego PUH Polbis nie chcieli odpowiedzieć na pytanie o przynależność partyjną...

  Sławomir Przybyłowicz, rzecznik wojewody, zaprzecza, jakoby wojewoda kierowała się kluczem partyjnym, zmieniając kadrę kierowniczą w podległych jej przedsiębiorstwach. - Przyczyną zmian kadrowych była kondycja finansowa przedsiębiorstw. Żaden z nowych szefów nie należy do PiS, przynajmniej nic nam na ten temat nie wiadomo - twierdzi rzecznik. Wojewodzie łódzkiemu podlega 58 zakładów państwowych.

  Sonda

  Czy uczniom należy zabronić korzystania z telefonów komórkowych w szkole?

  • tak (64%)
  • nie (36%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.