Wybierz region

Wybierz miasto

  Czy polską piłkę uratuje plan Bońka?

  Autor: (pas)

  2007-01-25, Aktualizacja: 2007-01-25 04:05 źródło: Express Ilustrowany

  Obradujący w Duesseldorfie Komitet Wykonawczy UEFA potwierdził swój sprzeciw wobec interwencji organów państwowych w działalność federacji piłkarskich Polski i Macedonii - poinformował rzecznik UEFA.

  Obradujący w Duesseldorfie Komitet Wykonawczy UEFA potwierdził swój sprzeciw wobec interwencji organów państwowych w działalność federacji piłkarskich Polski i Macedonii - poinformował rzecznik UEFA.

  - Podczas obrad komitetu podtrzymaliśmy swój sprzeciw wobec ingerencji władz i potwierdziliśmy poparcie dla wybieralnych organów piłkarskich podkreślając konieczność obrony autonomii federacji Polski i Macedonii - powiedział agencji AFP rzecznik UEFA William Gaillard.

  FIFA i UEFA nie uznają kuratora w Polskim Związku Piłki Nożnej, ustanowionego przez ministra sportu Tomasza Lipca. Piłkarskie ferderacje podkreśliły w komunikacie, że zawieszony zarząd pozostaje jedynym uznawanym organem władzy w polskim futbolu.

  Federacja światowa i europejska jasno dały do zrozumienia, że administracyjne posunięcia ministra Lipca, nie mieszczą się w przyjętych przez nie standardach. Zawieszenie Polski w prawach członka obu organizacji stawia pod znakiem zapytania nasz dalszy udział w eliminacjach mistrzostw Europy.

  Z powagi sytuacji zdaje sobie sprawę Zbigniew Boniek, który na łamach "Przeglądu Sportowego" zaprezentował program wyjścia z patowej sytuacji.

  Oto cztery punkty planu Zibiego:

  - Zawieszony zarząd spotyka się pod patronatem prezesa PKOl i na piśmie podaje się do dymisji.

  - Następnie minister sportu odwołuje kuratora z PZPN

  - Kuratora wprowadza sąd.

  - FIFA i UEFA nas nie zawieszają, a w marcu są nowe wybory do władz związku.

  Boniek konsultował swój plan z prezesem PKOl Piotrem Nurowskim, z ministrem Tomaszem Lipcem, kuratorem Andrzejem Rusko oraz z kilkoma członkami zawieszonego zarządu PZPN. Wszystkim plan ratunkowy się spodobał. Teraz okaże się, czy rozsądek weźmie górę nad polityką. Warto spróbować wcielić w życie pomysły Zibiego, bo po pierwsze lepszych nie ma, a po drugie Boniek jak niewielu w tym kraju wie, co mówi i robi.


  Sonda

  Czy uczniom należy zabronić korzystania z telefonów komórkowych w szkole?

  • tak (64%)
  • nie (36%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.